Alanya'da son zamanlarda artan safari turları, hız ve tehlikeli manevralar nedeniyle kazalara sebep oluyor. Özellikle su tabancası ile yapılan su savaşları sırasında, araçlar birbirine tehlikeli şekilde yaklaşıyor ve trafik riski artıyor. Sosyal medyada da tepkilere yol açan bu durum, yetkilileri harekete geçirdi. TÜRSAB Başkanı Kerim Yılmaz, hata yapan sürücülerin cezalandırılacağını ve gerekli denetimlerin yapılacağını belirtti.

Alanya’da skandal olay! Havale geçiren bebeğe yol vermemiş Alanya’da skandal olay! Havale geçiren bebeğe yol vermemiş

Ancak vatandaşlar, sadece denetimle sorunun çözülemeyeceğini, safari firmalarının da su tabancalarını araçlardan kaldırması gerektiğini savunuyor. Su tabancası kullanımı sırasında dikkat dağıtıcı olması ve sürücülerin kontrolünü kaybetmesine yol açabilmesi nedeniyle kazalara sebep olduğu düşünülüyor.

Sonuç olarak, Alanya'daki safari turlarının daha güvenli hale getirilmesi için hem yetkililerden hem de safari firmalarından adımlar atılması gerekiyor. Su tabancası kullanımı gibi tehlikeli unsurların ortadan kaldırılması, kazaların önlenmesi için önemli bir adım olabilir.