SON DAKİKA! Alanya’ya yasaklar art arda geldi: “Müzik, ayakta yolcu, maskesiz gezmek yasak”

banner18

İçişleri Bakanlığı kafe ve restoranlarla ilgili yeni korona virüs genelgesi hazırlandı. Alınan kararları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu. Genelgeye göre 81 ilde olduğu gibi Alanya'da da kafeterya, restoran gibi yerlerde müzik yayını yapılamayacak. Toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek ve bundan böyle Alanya dahil tüm ülkede maske takmak zorunlu olacak.

banner94
SON DAKİKA! Alanya’ya yasaklar art arda geldi: “Müzik, ayakta yolcu, maskesiz gezmek yasak”
08 Eylül 2020 Salı 15:03

Bakan Soylu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bu gece saat 00.00'dan itibaren 81 vilayette kafeterya, restoran gibi yerlerde hem canlı müzik, hem de kasetten müzik olmayacak. Genelgeyi valiliklere gönderdik. Derhal uygulanmaya başlayacak."

“Genelgeye göre, ülke genelinde meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda maske takmak zorunlu olacak.”

“Minibüs/midibüsler ile koltuk kapasitelerinde herhangi bir seyreltme ve kaldırılma yapılmayan otobüsler gibi iç hacim bakımından fiziki mesafe kurallarının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek.”

“Raylı sistem araçları (metro, tramvay vb.), metrobüsler gibi toplu ulaşım araçlarında; fiziki mesafe kurallarına aykırı olmayacak şekilde hangi oranda/sayıda ayakta yolcu alınabileceği il/ilçe umumi hıfzıssıhha kurulları tarafından tespit edilecek.”

“Restoran, kafe vb. tüm yeme-içme ya da eğlence yerlerinde saat 24.00'ten sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) hiçbir şartta izin verilmeyecek.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.