Meteoroloji uyardı! Alanya’da fırtına ve don bekleniyor

banner18

Meteoroloji’den yapılan son açıklamalara göre Alanya’da bu akşam saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ile birlikte fırtına bekleniyor.

banner94
Meteoroloji uyardı! Alanya’da fırtına ve don bekleniyor
20 Ocak 2020 Pazartesi 17:46

HABER - Gazete ALANYA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamalara göre Alanya’da bu akşam saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüşe sebep olacak fırtınanın ardından çiftçileri don tehlikesi de bekliyor. Perşembe ve Cuma günü gece saatlerinde etkili olması beklenen şiddetli soğuk hava (0 ila -2 derece arası) yüzünden ise çiftçiler don tehlikesi sebebiyle uyarıldı.

Meteoroloji’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Akdeniz’de rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın çarşamba günü (22/01/2020) öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Soğuk hava koşulları nedeniyle Perşembe ve Cuma günü hafif zirai don (-2,2°C) olayı beklenmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızın gerekli önlemleri almasını rica ederiz” denildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.