Alanya Kestel’de muz hırsızlığı

banner18

Alanya’da muz ve avokado hırsızlarına karşı uygulanan cezai yaptırımlar yetersiz kalıyor. Kestel’de bir vatandaşın serasına giren hırsızlar muzları kesip kaçtı.

banner94
Alanya Kestel’de muz hırsızlığı
30 Ocak 2021 Cumartesi 12:24

HABER – Muammer SOYLU

Bahçelerinde sopa ve tüfeklerle sabaha kadar nöbet tutan üreticilerin bile korkutamadığı hırsızlar Alanya’da meyve çalmaya devam ediyor. Bu seferde Alanya’nın Kestel Mahallesi’nde Mustafa Şimşek’in muz serasına giren hırsızlar 16 dal muz çalarak kayıplara karıştı. Üreticiler hırsızlık olaylarından bıktıklarını dile getirerek mağduriyetlerine artık bir son verilmesini istediler. Cezai yaptırımların yetersiz olduğuna dikkat çeken seracılar devletten çözüm bekliyorlar.

“YAKALASANDA FAYDA YOK”

Geçtiğimiz Ekim ayında Mahmutlar Mahallesi eski muhtarı ve Eski Ak Parti Mahmutlar Meclis üyesi Cengiz Uğurkutu’nun muz bahçesine dalan hırsızlar 5 dal muz çalmıştı. Hırsızları alaycı bir şekilde 'ortak' olarak nitelendiren Uğurkutu isyan bayrağını çekerek "Arkadaşlar bu yıl benim ortaklar benden erken başladılar. Ben daha muz kesmeden 5 dal kesmişler. Her yıl hırsızları yakalıyorum jandarmaya teslim ediyorum. Adliyeden benden önce çıkıyorlar" diyerek isyan etmişti.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.