Alanya’ da özel çocuklar doyasıya eğlendi

banner18

Alanya’ da down sendromlu özel çocuklar, down sendrom farkındalık gününde doyasıya eğlendi. “21 Mart Dünya Down Sendromu Günü” dolayısıyla Alanya Belediyesi tarafından etkinlikler düzenlendi.

banner94
Alanya’ da özel çocuklar doyasıya eğlendi
21 Mart 2019 Perşembe 16:59

Alanya Belediyesi tarafından Vogue Restoranda kahvaltı gerçekleştirildi. Özel çocuklarla bir araya gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e çocuklar, yoğun ilgi gösterdi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Tek ihtiyacı sevgi olan çocuklarımızla ve aileleri ile birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Ardından çocuklar Lolplay Çocuk Kulübü’nde aileleri ile gönüllerince eğlendi.

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından farkındalık oluşturmak içinAlanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ne kayıtlı olan down sendromlu çocuklar Lolplay Çocuk Kulübü’nde meslekleri tanıyarak eğlendi. Özel çocuklar Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Sorumlusu Esra Yemez ve ailelerle birlikte günün tadını çıkardılar. Düzenlenen etkinlikte çok eğlendiklerini söyleyen çocuklar, çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Özel çocukların aileleri, düzenlenen etkinliklerinden ve çocuklarının eğleniyor olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek Alanya Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.