29. yıl pastası Şahin’le birlikte kesildi

banner18

Alanya Litvanyalılar Derneği, Litvanya'nın Alanya Fahri Konsolosu Mehmet Şahin'i ziyaret etti. Dernek Başkanı Ruta Danılevıcıute önderliğindeki ziyarette 29. yıl pastası kesildi.

banner94
29. yıl pastası Şahin’le birlikte kesildi
13 Mart 2019 Çarşamba 10:01

Alanya Litvanyalılar Deneği Başkanı Ruta Danılevıcıute ile Alanya'da yaşayan Litvanyalılar, Litvanya Cumhuriyeti'nin 29'uncu bağımsızlık yıl dönümü nedeniyle, Litvanya'nın Alanya Fahri Konsolosu ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin'i ziyaret etti.

Şahin ve ziyaretçileri 29'uncu yılın şerefine pasta kestiler. Ziyarette konuşan ALTSO Başkanı ve Fahri Konsolos Şahin Litvanya ile ilişkileri sadece turizmde değil her alanda güçlendireceklerini belirtti. Litvanya'nın 29'uncu bağımsız yıllarını kutlamak için Litvanya Büyük Elçisi Audrius Bruzga ile görüştüğünü söyleyen Şahin büyük elçinin de Alanya'ya olan selamlarını iletti. Fahri konsolusluk görevinin önemli bir görev olduğunu kaydeden Şahin, "Aldığımız sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu kapsamda ilişkilerimizi daha da arttırmayı planlıyoruz. Litvanya ile sadece turizm değil her alanda olmasını sağlayacağız. Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius'un Alanya'ya gelmesiyle Litvanya'da Alanya'nın tanırlılığı çok üst seviyelere çıktı. Çünkü Linas Linkevicius Litvanya'da çok güçlü bir siyasetçi. Fahri Konsolosluk görevizde Litvan bakanın de Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile katılması büyük farkındalık yarattı. Şimdi 29'uncu bağımsız yıllarını kutlamak için burada yaşayan Litvanyalı arkadaşlarımızla birlikteyiz" dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.