YİNE BİR 10 KASIM


Osman Avcı

Osman Avcı

09 Kasım 2019, 16:00

Biz Atatürk’ü sadece milli bayramlarda ve bedenen aramızdan ayrıldığı günde değil, kendinin de dediği gibi fikirleri ile her an sahiplenmeye devam edeceğiz. Bu sahiplenmenin sebepleri oldukça fazladır. En önemlisi ise dünyanın gelmiş geçmiş en önemli lideri olmasıdır. Yok edilmek üzere olan bir ulusun üzerindeki ölü toprağını kaldırarak, mücadele etmelerini sağlaması ve sonunda yurdunda bağımsız olarak yaşamlarını devam etmelerini sağlamasıdır.

Atatürk’ün fikirlerini sahiplenmeye devam ederek, bizden sonraki nesillere de doğru biçimde aktarmaya çaba harcayacağız. Bizlere armağanı olan Cumhuriyeti sahiplendiğimiz gibi korumaya devam edeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’ni var eden asli nitelikler olarak karşımıza çıkmakta olan; Cumhuriyetçilik, milliyetçilik, devletçilik, halkçılık, devrimcilik ve laiklik ülkemizin geleceğine ışık tutmaktadırlar. Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete ait bir yetki olarak gören anlayışı, Türkiye’mizin bugün sahip olduğu demokratik rejim açısından belirleyici bir öneme sahiptir.

ATATÜRK, hiçbir zaman ırk, din, etnik köken esasında tanımlanan millet anlayışlarına itibar etmemiştir. O’nun için milletin ayırt edici vasfı, ortak bir tarih ve birlikte yaşama iradesidir. İşte bu yüzden bugün Türkiye, anayasal vatandaşlık zemininde tarih bilincine ve ortak yaşama iradesine sahip güçlü ve demokratik bir ülkedir.

Atatürk bedenen aramızdan ayrılmış olabilir. Atatürk’ü ölümsüz kılan ise; önce bize, sonra bütün mazlum uluslara yol gösteren fikirleridir. Böyle bir liderin bizim ülkemizin kurucusu olması ise bize sadece gurur ve onur verir.

Her zaman olduğu gibi günümüzde de Atatürk’ü unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Gönüllerimizde yaşatmaya devam edeceğiz.

Ulusumuzun kurtarıcısı, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı ATATÜRK, dün olduğu gibi bundan böyle de yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir. Buna hiç şüphe yoktur. Atatürkçü olarak bizlerde, ulusumuzun bağımsızlığının mimarı eşsiz insan ATATÜRK'ümüzü; minnet, şükran ve saygıyla anmaya devam edeceğiz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.