banner6

Türel’den Alanya’ya müjde üstüne müjde

banner18

Türel’den Alanya’ya müjde üstüne müjde
13 Aralık 2016 Salı 11:45

p>Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’da her ay bir temel atma yada açılış töreni gerçekleştirdiklerini belirterek, 1 yıl içinde ilçenin sahildeki trafik sıkışıklığını çözeceklerini müjdeledi. 

\ \ \ \

Büyükşehir Belediyesi olarak Alanya’ya yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan Menderes Türel, Alanya’da her ay bir açılış ya da temel atma töreni gerçekleştirdiklerini belirterek Ak Köprü’nün bittiğini, Telekom ve Ticaret Lisesi katlı kavşaklarının temelini atacaklarını söyledi.
\ \ Alanya’nın çöpünden elektrik üreteceklerini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “Geçtiğimiz hafta Alanya’da çöpten elektrik elde edebileceğimiz, çöp çevrim tesisi projemizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız onayladı” dedi. Toptancı Hali için 100 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Türel, Telekom ve Ticaret Lisesi kavşaklarının temellerini kısa sürede atıp bir yıl içinde hizmete açacaklarını müjdeledi. Alanya Çöp Çevrim Tesisinin temellerini de kısa süre içinde atacaklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Geçtiğimiz ay Kadınlar Plajı’nın temelini atmıştık. Hemen bir ay sonrasında Alanya Toptancı Hali’nin temelini attık. Ak Köprü tamamlandı ve hizmete açılmayı bekliyor. Artık Alanya’yı çöp derdinden kurtarıyoruz. Geçtiğimiz hafta Alanya’da çöpten elektrik elde edebileceğimiz, çöp çevrim tesisi projemizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız onayladı. Alanya’nın çöpü altındır diyeceğiz ve bu tesisisin temelini önümüzdeki aylar içerisinde atacağız. Alanya’yı bir mega projeyle daha tanıştıracağız. Artık Alanya’nın çöpü dert olmayacak ve çöpü elektrik olacak. Ülke ekonomisine katma değer sağlayacak” diye konuştu.
\ \ “KATLI KAVŞAKLAR 1 YILDA BİTECEK”
\ \ Alanya’nın trafik sorununu çözmek için göreve geldikleri ilk günden itibaren çalıştıklarını anlatan Türel, “Alanya’da katlı köprülü kavşaklar yapılması gerekiyordu. Hızlı bir şekilde projelendirdik. Hem Telekom Kavşağı’nda hem de Ticaret Lisesi Kavşağı’nda yapılacak katlı köprülü kavşakların projelerini tamamladık. Çevreyolu ile ilgili Karayollarımızla gereken işbirliğini yaptık. Buralarda da gerekli planlamaları yaptık Telekom ve Ticaret Lisesi kavşaklarının temellerini şubat ya da en geç mart ayında atmış olacağız. 1 yıl içinde hizmete sokacağız. 2018 senesi içerisinde de bu kavşakları Kargıcak’a kadar çevre yoluyla birleştirerek Alanya’nın sahildeki sıkışık trafiğini en güzel şekilde rahatlatmış olacağız” dedi.
\ \ “HER KAVŞAKTA 35 MİLYONLUK TASARRUF”
\ \ Her bir kavşak milletin cebine yıllık yaklaşık 35 milyon liralık kazanç sağladığını vurgulayan Başkan Menderes Türel, “Bir kavşak deyip geçmeyin. Yakıttan tasarruf, amortisman, lastik aşınması, zaman kazancı bunların hepsini bilimsel şekilde alt alta koyduğunuzda; bir kavşağın senelik kazancı yaklaşık 35 milyon lira. Şimdi işte bu kavşaklarla Alanya kazanacak, Alanyalı kazanacak. Artık saatlerce, dakikalarca beklediği israf ettiği akaryakıt cebinde kalacak. Onun için ekstra para ödemeyecek” ifadelerine yer verdi.

\ \
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.