banner6

Ak Köprü\\\\\\\'nün inşaatı tamamlandı

banner18

Ak Köprü\\\\\\\'nün inşaatı tamamlandı
14 Aralık 2016 Çarşamba 11:47

p>Büyükşehir Belediyesi Alanya’da 12 mahalleyi birbirine bağlayacak olan ‘Ak Köprü’nün inşaatını tamamladı. Ak Köprü, 2017 yılının ilk aylarında hizmete açılacak.

\ \ \ \

Geçtiğimiz yıl Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından temeli atılan Ak Köprü inşaatı tamamlandı. Dim Barajı Gölü’nün üzerine inşa edilen köprünün iki ucu birleşti. Başkan Türel’in seçimlerden önce sözünü verdiği, Alanya için büyük önem taşıyan köprü açılış için gün sayıyor. 190 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki köprü Dim Barajı çevresindeki 12 mahalleye ulaşımı sağlarken, aynı zamanda bölge turizminin gelişimi için de büyük önem taşıyor. 

\ \ \ \

Yaklaşık 7 milyon TL harcanarak Alanya’ya kazandırılan Ak Köprü, yöre halkı tarafından dördüncü Boğaz Köprüsü olarak anılıyor. Dim Barajı Gölü üzerinde yükselen köprüde artık son rötuşlar yapılırken, bağlantı yollarının yapımına da başlandı. Kısa süre sonra tamamlanacak çalışmaların ardından köprünün 2017 yılının ilk aylarında trafiğe açılması planlanıyor. 

\ \ \ \

Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’ya büyük yatırımlarına devam ediyor. Her ay ya bir açılış ya da bir temel atma töreni yapıyoruz. Ak Köprü, 12 mahalleyi birbirine bağlamayacak, bir cazibe alanı olan Dim bölgesine yerli ve yabancı turistlerin gelmesini sağlayacak. Köprü Alanya turizmine de çok önemli katkı sağlayacak” dedi.

\ \ \ \

 

\ \
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.