banner6

Women elite yol bisiklet yarışları star aldı

banner18

Tour Of Eftalia Hotels  & Velo Alanya Kadın Yol Bisiklet Yarışı 9 ülke, 14 takımdan75 sporcunun katılımı ile başladı.

Women elite yol bisiklet yarışları star aldı
03 Şubat 2018 Cumartesi 16:30

UCI(Dünya Bisiklet Birliği) puanı veren, Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun yarış takviminde olan ve Türkiye bisiklet tarihinin ilk uluslararası kadınlar yol bisiklet yarışı olma hüviyetini taşıyanBisiklet Yol Yarışı Kızılkule önünden start aldı. Alanya – Gazipaşa - Dim Çayı – Alanya güzergâhında 128 kilometrelik parkurda rakiplerini geride bırakan Velo Alanya takımından Olga Zabelinskaya birinci, Velo Alanya takımından Mariia Novolodskaya ikinci ve Ukrayna takımından Ganna Solovei üçüncü oldu.

Genel Klasmanda bordo mayonun ve sprint klasmanda turuncu mayonun sahibiVelo Alanya takımından Olga Zabelinskaya’nın oldu. Tırmanış primleri klasmanında kırmızı mayonun sahibi Ukrayna takımından Ganna Solovei oldu. Dereceye giren sporculara madalya ve mayolarını Alanya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, Eski Milli Sporcu Tevfik Erdoğdu verdi.

04 Şubat Pazar günü (Yarın) yarış Türkler-Side-Alara-Alanya güzergâhında 129,3 km de yapılacak. Saat 10.00 da Eftelia Hotel önünde start alacak yarış saat 13.30 da Mola Kavşağı Anıt önünde tamamlanacak.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.