banner6

Uludağ’dan Yücel’e Ankara önerisi

banner18

Uludağ’dan Yücel’e Ankara önerisi
17 Ekim 2016 Pazartesi 18:23

p>Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, KANAL A’da katıldığı canlı yayında Alanya Belediye Başkanı’ndan proje ile Ankara’ya gitmesini istedi.

\ \ \ \

Gaye Coşkun’un sunduğu Haberin Manşeti programında soruları yanıtlayan Uludağ, ilk olarak Tokar Yayla Şenliklerinde yaşanan konuşma polemiğine açıklık getirdi. Uludağ, kendisi konuşurken Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in alanı terk etmesine kırıldığını söyledi.

\ \ \ \

“ADEM BAŞKANLA  DOSTUZ”

\ \ \ \

“Tokar’da protokol gereği Sayın Deniz Baykal en son konuşmalı idi ilk konuştu. Sonra sayın başka konuştu. En son beni çağırdılar. Kısa konuştum “Koordinatör olmayınca beni çağırdılar” dedim. Ben kürsüde iken, bu esnada sayın başkan alanı terk ettim. Üzüldüm. Dost arkadaş olarak beni dinlemesini isterdim. Tepki olarak gitmesi beni üzdü. Kürsüden inince muhtara, dernek başkanına sordum “Onu niye niye konuşturuyorsunuz diye gitti” dediler. Ama okunuyu o gün kapattık. Şuan aramızda bir sorun yok. Konuyu uzatmayız. Aramızda sorun yok. İkimizde buna müsaade etmeyiz. Siyasette böyle şeyler olur ve bunu sahadaki maça benzetmek lazım.”

\ \ \ \

Koordinatör Yardımcısı Uludağ, canlı yayında geçtiğimiz günlerde yapılan parti meclisi toplantısında, mahalle temsilcileri tarafından Alanya Belediyesine yapılan övgü ve büyükşehir belediyesine yöneltilen eleştiri ile toplantıya niçin davet edilmediklerine dair  soruya da yanıt verdi.

\ \ \ \

“HER YİĞİN YOĞURT YİYİŞİ VAR”

\ \ \ \

“O toplantıda neler konuşuldu bilmiyorum. Toplantıya ilişkin bir ses kaydı, görseli izleme  imkanım olmadı. Neler  konuşulduğunu  bilmiyorum. Konu neden Adem Başkan’a geldi bilmiyorum. Ama muhtarların Alanya Belediye Başkanını da Menderes Başkanı da taktir ettiği yerler vardır. Konuşmalardan bir cımbızla bir cümle çekip manşet yaparsan öyle anlaşılır. Öbür türlü yaparsan öyle anlaşılır. Yorum yapmak istemiyorum. Toplantıda yoktuk çünkü ilçe danışma meclisi idi. Siyasi partiler tüzükleri ile yönetilir. Bizim tüzüğümüze de ilçe danışma meclisi toplantılarına kimlerin katılacağı ile ilgili maddede eski belediye başkanı ve ilçe başkanları var. Hüseyin Başkan ve beni kapsıyor. Ama davet edilmedik. Her yiğidin yoğurt yiyişi var. Ama ilçe başkanı Hüseyin Başkan ve beni niçin çağırdımadığı bilmiyorum. Sorunun cevabını ilçe başkanı vermeli. Ancak Alanya’da AK Parti belediyeciliğinin muhatabı olarak orada olup sorulara cevap vermek isterdim. İlçe başkanımız tercihde bulunmuş. Bizi çağırmadı.”  

\ \ \ \

“İLÇE YÖNETİMİ İLE REKABET YOK”

\ \ \ \

AK Parti ilçe yönetimi ile koordinatörlük arasında rekabet olup olmadığı sorusuna ise Uludağ şöyle yanıt verdi:  “Aslında İrekabet yok. Ohduğuu sanmam. Biz hepimiz bir aileyiz. Koordinatör ve kordinötar yardımcısı, eski belediye başkanıyım, partinin kurucusuyum. Güney ve ben önemli bir parçasıyız partinin. Sen ben meselesinden dolayı çağırılmadığımız düşünmüyorum.”

\ \ \ \

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMAK İSTİYOR MU?

\ \ \ \

İzleyiciden gelen “Koordinatör Hüseyin Güney’den daha popülersiniz. Alanya Belediye Başkan Adaylığına mı hazırlanıyorsunuz” sorusuna ise Uludağ’ın yanıtı “Siyasete girerken karar verme yetkimiz var. Ama Nuretttin Uludağ olarak siyasete girdikten sonra senin karar verme yetkin yok. Kararı, millet halk verir. Beraber çalıştığın ortam belirler. Seni oraya, o yola halk götürür. Nereye gideceğiz, allah bana hangi görevi nasip etti bilemem. Ama ben milletimiz için alanya için çalışmayı nasip etsin.”

\ \ \ \

“ADEM BAŞKAN ANKARA’YA GİTSİN”

\ \ \ \

Koordinatör Yardımcısı Uludağ canlı yayında Alanya Belediye Başkanı’ndan bir de istek de bulundu. Uludağ, “Proje üreterek daha çok Ankara’ya gidin” dedi. İşte o cümleler” Belediyeci olarak içimde hep uhte oldu. Alanya  profiline  baktığımda hep şuna hayıflanırım. Alanya şehri merkezi hükümetten istediği yatırımı alabiliyor mu? Ağlamayan çocuğa meme verilmez misali. Ankara’ya gidip ağlayabiliyor muyuz? Şehri yönetenler bunru yapamıyor. En büyük belediyecilik eksiğimiz budur. Alanya şehrini yönetenler, hizmetleri yaparken merkezi hükümete 8-10 proje ile gidip bakanlıklardan istediğinde; kredisiz hibe ile bir çok proje alabilir. Önemli bir gücümüz var orada. Dışişleri Bakanımız var. Çok önemli güç.  Evinin önünde son model mercedes var, digital, düğmelerle çalışıyor ama mercedesi kullanmıyorsun. Dim Köyüne yürüyerek gitmeye çalışıyorsun. Oysa arabayı kullansan, binsen kullansan. Dışişleri bakaımız çok önemli bir fırsat. Alanyayı yönetenler ayağa kalkıp, Dışişleri Bakanımızın arkasına düşüp gece gündüz onu kullanabilir. Bence bir an önce yöretimicileriz Ankara’ya gitmeli. Şehrin belediye başkanı Ankara’ya ofis açıp aylık 10-20 sefer gidecek Ankara’ya. Suyun gözü orası. proje yapacak hibe ve proje talep edecek. Projelerin 10-20 katını karşılıksız hibe ile yapabilir. Alanya bunu kullanamadığı için benim içim gidiyor.”

\ \ \ \

 

\ \ \ \

 

\ \
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.