banner6

Takavut'tan kongreye davet

banner18

CHP Haftalık İlçe Olağan Toplantısı gerçekleştirildi.

Takavut'tan kongreye davet
06 Aralık 2017 Çarşamba 13:27

Haber:Erkan UYSAL

 Parti binasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, "Biz 2 yıl önce 4 Aralık'ta bir kongre yaptık ve 2 yılda 16 yönetim kurulu arkadaşımla bir görev yaptık. Buradan bunu çok güzel keyifle söyleyebiliyorum, bu 16 arkadaşımızla birlikte birlik beraberlik, uyum içerisinde çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmalar kamuoyu tarafından takdir edilir edilmez. Eksiklikler, hatalar yok mudur, vardır. Önemli olan eksik ve hataları bilerek, özeleştiri yaparak bundan vazgeçmektir. Bizler CHP olarak ilçe yönetimi olarak göreve geldiğimiz zaman ilk etapta tüm Alanya'daki devletin kurum ve kuruluşlarıyla partimizi barıştıralım dedik, barıştırdık. Sivil toplum örgütleri, dernekler, odalar hepsiyle kucaklaştık ve kucaklaşmamız bugüne kadar devam etti. Umarım bumdan sonraki kongremizden sonra ben de adayım, Mehmet Can Karagöz de aday. Hangimiz seçilirsek seçilelim, bu birlik beraberliği, bu ilişkiyi sürdüreceğimize ben inanıyorum. Bu süreç böyle sona doğru geldi. Ben buradan bu süreç içerisinde öyle veya böyle her türlü katkıyı koyan, canla başla çalışan işinden, eşinden, parasından fedakarlık ederek CHP'ye hizmet eden bu 16 arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Bizim amacımız bölüp parçalamak değil, birlik beraberliği sağlamak. Hedef bu. Bundan sonra da böyle. Elbette herkes herkesi sevecek değil. İnsanlar birbirlerine öfkeli, kırgın, olabilir. Artık hiç kimsenin böyle bir lüksü yok. 2019'a hedef kilitlendi. Hem yerelde hem genelde cumhurbaşkanlığı kastediyorum, kesinlikle CHP'ye bu ülkenin ihtiyacı var. CHP'ye bu ülkenin yöneticilerinin ihtiyacı var. Biz bunu gerçekleştireceğiz. O heyecanla yola çıktık. Bunu kendi adıma söylüyorum. Elbette ki diğer arkadaşım da bu şekilde yola çıkacaktır. Çünkü bir hedef koyacaktır. Benim hedefimi size söyledim. Bunu gerçekleştirmek için elimizden ne gelirse yapacağız.

'Gergin bir ortamdan geçiyoruz'

Ülke çok kötü durumda. Tablo hiç güzel görünmüyor. Son günlerde çok gergin bir ortam içerisinden geçiyoruz. Bizim görevimiz yerelde siyaset yaptığımıza göre vatandaşları germek değil. Aksine vatandaşlarımı kucaklamak. Vatandaşlarımızın artık böyle gerginliğe, belden aşağı vurmalara tahammülü kalmadı. Bu nedenle bir yerelde tüm vatandaşları kucaklayacağız. Partili partisiz bizim için hiç fark etmiyor. Hatta o kesimleri daha da kucaklayarak, ziyaret ederek bizim kim olduğumuzu iyi anlatarak, ülke için neler yapacağımızı çok güzel anlatarak bizim saflarımıza katmak, doğruyu anlatmaktır görevimiz. Asla doğrudan şaşmayacağız. Nasıl 2 yıldır doğruları söyleyerek kamuoyunu bilgilendirmişsek, hatta iktidar partisinin yöneticilerini buradan eleştirmişsek, Alanya'nın menfaatlerine eleştirdik Alanya'nın ülke içerisindeki konumunu biz öne çıkarmak için eleştirmişizdir. Biz hem Alanya'yı hem Antalya'yı hem de ülkemizi çok seviyoruz. Ülke aşığıyız. Alanya, Antalya'nın aşığıyız. O nedenle önümüzdeki süreçte de bunu sergileyeceğiz.

'Orada olmaları bize güç verecek'

9 Aralık Cumartesi günü saat 10.00'da Alanya Kültür Merkezi 'nde (AKM) 36. olağan kongremiz olacak. Buradan da tüm partililerimizi AKM'ye davet ediyorum. Onların orada olması bize güç verecektir. Bu güçle biz daha çok heyecanlanacağız. Daha çok heyecanla çok şevkleneceğiz" dedi.

banner27
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.