Davutoğlu’nun ilk Belediye başkanı Halil Kulak oldu

banner18

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun partisinin ismi ve Kurucular Kurulu listesi dün Ankara Bilkent Otelde düzenlenen tanıtım toplantısıyla açıklandı. Gelecek Partisi Kurucu Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ilk Belediye başkanı Halil Kulak oldu.

banner94
Davutoğlu’nun ilk Belediye başkanı Halil Kulak oldu
14 Aralık 2019 Cumartesi 13:06

İsmi 'Gelecek Partisi' olan Davutoğlu'nun partisinde Kurucular Kurulu'nda Karaman'a bağlı Sarıveliler ilçesinin Bağımsız Belediye Başkanı Halil Kulak'ın da yer alması dikkat çekti. Partinin kuruluşuyla birlikte Gelecek Partisinin ilk belediye başkanı olan Halil Kulak, Sözcü'ye yaptığı açıklamada "Ben partimizin ilk belediye başkanıyım ama önümüzdeki süreçlerde belediyemize yeni belediye başkanları da katılacak. Sayın Davutoğlu ile görüşen ve partiye katılmak istediğini belirten mevcut belediye başkanları ve bürokratlar var" dedi.

Yeni partisi için kuruluş başvurusunu geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığına yapan Ahmet Davutoğlu, dün Ankara'da Bilkent Otel’de tanıtım toplantısı düzenledi.Yeni partinin ismi "Gelecek Partisi" olarak açıklandı. Davutoğlu’nun başını çektiği partinin kurucular kurulunda ise 154 isim yer aldı. Partinin kurucular kurulu listesinde dikkat çeken isimlerden birisi de 31 Mart yerel seçimlerinde Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde bağımsız belediye başkanı seçilen Halil Kulak oldu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNDEN BİR ÇOK AK PARTİLİ RAHATSIZ OLDU"

Partinin kuruluşuyla birlikte Davutoğlu'nun liderliğindeki Gelecek Partisi'nin ilk belediye başkanı olan Halil Kulak Sözcü'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte toplumsal sıkıntıların baş gösterdiğini aktaran Halil Kulak, "Ben uzunca bir süre AK Partiye gönül vermiş bir AK Parti üyesiydim. Ancak Cumhurbaşkanlığı sisteminden sonra halkın bir çok istek ve taleplerine kulaklar kapatıldı. Bundan ben dahil AK Partinin içerisinde yer alan birçok isim rahatsızlık duydular. Sayın Davutoğlu'nun Türkiye'yi içine düştüğü bu olumsuz havadan kurtarmak için yeni bir hareket başlattığını duyduğum an hiç tereddüt etmeden kendisinin yanında yer almak istedim. Bunun için de AK Parti'den istifa ettim" dedi.

"TÜRKİYE'DE BİR KORKU İKLİMİ VAR"

Belediye başkanı seçildiği Sarıveliler ilçesinde Ahmet Davutoğlu'nun partisinde yer almasına bölge halkının büyük bir çoğunluğunun destek verdiğini belirten Halil Kulak, "Sayın Davutoğlu'nun partisnie geçtikten sonra belediye başkanlığını yaptığım Sarıveliler ilçemizde halkımızın da büyük bir çoğunluğu aldığımızın kararın arkasında duruyor. Karşı çıkanlar da elbette olacaktır. Ama şu an da Türkiye'de bir korku iklimi var. Herkes konuşursam başıma bir şey gelir endişesi taşıyor. Bu yüzden gelen bazı tepkilerin nedeni de bu korku olabilir" diye konuştu.

"BAZI MEVCUT BELEDİYE BAŞKANLARI DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞÜYOR"

Davutoğlu'nun yeni partisine başka belediye başkanlarının da katılacağını ileri süren Halil Kulak şöyle konuştu : "Ben partimizin ilk belediye başkanıyım ama önümüzdeki süreçlerde belediyemize mevcut belediye başkanları da katılacak. Sayın Davutoğlu ile görüşen partiye katılmak istediğini belirten bazı belediye başkanları ve bürokratlar var. Partimizin teşkilatlanma süreciyle birlikte her şey daha da netlik kazanır "

HALİL KULAK KİMDİR ?

1972 yılında Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde doğan Halil Kulak ilk ve orta öğrenimini Sarıveliler'de bitirdi. Liseyi Konya Gazi lisesi ve Çumra Cumhuriyet lisesinde okuyarak 1988 yılında mezun oldu.1989-1990 yılları arasında Sarıveliler'de ortak bir kırtasiye dükkanı açarak bir yıl süreyle işletmecilik yaptı.1990-1992 yılları arsında Mersin ve Konya ilinde 2 yıl Radyoloji okuyarak mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında İstanbul'da özel bir şirket bünyesinde Kapalıçarşı ve Tahtakale 'de döviz bürosu işletmeciliği yaptı. 1995 yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde Konya ili Çumra Devlet hastanesinde Radyoloji teknikeri olarak göreve başladı. Daha sonra Konya Numune, İçeri Çumra Devlet Hastanesi Adana Numune Hastanesi ve son olarak Alanya Devlet Hastanesi 12 yıl görev yaptı.Halil Kulak, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Bağımsız olarak Karaman Sarıveliler Belediye Başkan Adayı oldu.

Kaynak Sözcü Gazetesi

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.