banner6

CHP’den Ebru Türel hakkında suç duyurusu

banner18

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, AKP'nin Antalya adayı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP’den Ebru Türel hakkında suç duyurusu
16 Nisan 2019 Salı 18:14

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya'da seçimlerden iki gün önce ortaya çıkan, Antalya Büyükşehir eski Belediye Başkanı ve Saray İttifakı'nın Antalya adayı Ak Parti'li Menderes Türel'in eşi Ebru Türel hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kumbul konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Sayın Ebru Türel'in sosyal medyaya yansıyan kayıttaki beyanlarına istinaden kendisi hakkında; halkın kin ve düşmanlığa ve gönüllü vatandaşları belediyenin otobüs kartlarını kullanmak marifetiyle suç işlemeye tahrik etmesi sebebiyle şikayette bulunduk” dedi.

CHP'nin Antalya Büyükşehir eski Belediye Başkanı ve Saray İttifakı adayı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel hakkında “Özel hayatın gizliliğini ihlal ve kişisel verileri kaydetme gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu ses kaydında “Şimdi biz ne yapacağız, biz ikili- üçlü gruplar halinde, size otobüs kartlarımız geldi. Bunları vereceğim. Otobüslere bineceksiniz. Bineceksiniz, konuşacaksınız, ineceksiniz. Erkekler de kahvelere gidip bunları konuşacak. Peki, neyi konuşacaksınız. Mesela; PKK’lılar CHP’lilerin listesinde. Ya bunlar seçilirse ya adam baksana eşbaşkanları bundan sonra İstanbul’u, Ankara’yı HDP yönetecek diyor. Tehdit ediyor. Bunları söyleyeceksiniz, lafları yazın. Tamam mı” sözleri yer alıyordu.

CHP Antalya İl Başkanı Ebru Türel hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

TÜREL MONTAJ DEMİŞTİ

Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı, seçimlerden önce sosyal medyada yayımlanmıştı. Menderes Türel, ses kaydına ilişkin, “Bunlar klasik FETÖ taktiği. FETÖ’cü hesaplarından montaj kasetler yayınlıyorlar” açıklamasında bulunmuştu.

CHP'DEN SUÇ DUYURUSU

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul Ses kaydı nedeniyle belediyede çalışan 2 AKP üyesi bürokratla, 4 CHP üyesinin gözaltına aldığını belirtti, Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, “Kişisel gizliliğin ihlali” gerekçesiyle savcılığa şikayet dilekçesi verdiklerini açıkladı.

Kumbul, şu açıklamayı yaptı;

“Ebru Türel’in hiçbir gerçeklik payı olmayan, tamamıyla uydurma beyanlarıyla toplumun kendi çevresinde bulunan ve ortak bir görüşe sahip bir kesimini, bu topluluğun görüşünde olmayan farklı bir kesimine karşı açıkça düşmanlık yapmaya, nefret söyleminde bulunmaya teşvik ettiği, kışkırttığı açıktır. Bunun yanında eşinin belediye başkanı sıfatını da kullanarak suçta kullanılacak araçları dahi temin etmiş ve ortamı suç işlemeye elverişli hale getirmiştir”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.