banner6

KORUYUCU AİLELER

banner18

banner94
KORUYUCU AİLELER
28 Eylül 2015 Pazartesi 16:51

p>Eskişehir\'de, çocuk sahibi olamayan yaşlı çift, hayallerini koruyucu aileliğini üstlendikleri 8 yaşındaki Arda ile hayata geçirdi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, TCDD\'den emekli olan İrfan (70) ve ev hanımı eşi Emine Yurttaş (60) yıllarca çocuk sahibi olamadı. Arkadaşları ve dostları koruyucu aile olma fikrini önerince Yurttaş çifti, bu konuda ayrıntılı bilgi edinmeye başladı.

Bir arkadaşlarının koruyucu ailesi oldukları Şevval\'i tanıyıp seven çift, Şevval\'in yine yurtta kalan \"Arda\" adlı kardeşinin olduğunu öğrendikten sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile temasa geçti. 
Çocuk yuvasından alınan Arda\'yı gördükten sonra hiç ayrılamadıklarını ifade eden baba Yurttaş, hayatlarının tamamen değiştiğini söyledi. 
\"O bizi mutlu etti, bizim altın topumuz. Bilmiyorum o, bensiz yapabilir mi ancak ben, onsuz yapamam\" diyen Yurttaş, ellerinden gelen bütün imkanları ona sunmaya çalıştıklarını vurguladı. 

Arda\'nın çok söz dinleyen bir çocuk olduğunu dile getiren Yurttaş, \"Öğretmenleri, mahalledekiler ve komşularımız Arda\'dan çok memnun. Arda yurttan geldiğini ve bizim de koruyucu ailesi olduğumuzu arkadaşlarına ve çevresine rahatça söyleyebiliyor. Arda\'nın koruyucu ailesi olduktan sonra hayatımda çok şey değişti. Allah bana ömür verdiği sürece Arda\'ya bakacağım. Önceden kahvehaneye çok giderdim. Arda bize geldikten sonra onunla ilgilenmekten kahvehaneye gitmeye fırsat bulamıyorum, gitmeye kalksam da Arda beni geri çağırıyor\" diye konuştu. 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.