BELEDİYE VE ÇEVKO ARASINDA PROTOKOL

banner18

banner94
BELEDİYE VE ÇEVKO ARASINDA PROTOKOL
25 Ağustos 2015 Salı 11:52

p>Alanya Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı İktisadi İletmesi (ÇEVKO) arasında, geri dönüşümlerin değerlendirilmesi ve eğitim konusunda bir protokol imzalandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Belediye Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir, ÇEVKO Genel Müdürü Yaşar Nadir Atilla, ÇEVKO Atık Yönetim Müdürü Eyüp Yılmaz ve Alanya’daki lisanlı geri dönüşüm firmalarının katıldığı toplantıda imzalanan protokolle tarafların üstleneceği görevler belirlendi. Protokolde, Alanya’daki geri dönüşümlerin değerlendirilmesi, tekrar kullanıma kazandırılması ve dönüşümle ilgili vatandaşlara verilecek eğitimlere öncelik verildi.
GERİ DÖNÜŞÜM KAFESLERİ ÇEVKO’DAN
Protokol gereği ilçedeki geri dönüşüm atıklarını değerlendirecek olan ÇEVKO, Alanya Belediyesi’ne sokaklarda kullanılan geri dönüşüm kafesleri, binalarda kullanılan geri dönüşüm kutuları başta olmak üzere geri dönüşüm konusunda yapılacak çalışmalarda malzeme ve materyal desteği verecek. Konuyla ilgili bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Belediyemiz ve ÇEVKO arasında bir protokol imzaladık. Bu protokol kapsamında ÇEVKO, ilçemizdeki geri dönüşümleri değerlendirecek, belediyemizin  geri dönüşümle ilgili yapacağı eğitim çalışmalarına görsel ve yazılı malzeme konusunda her türlü desteği verecek. İlk eğitimlere de önümüzdeki günlerde başlayacağız” dedi.
İLK EĞİTİM OTELLERE
Alanya Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı İktisadi İletmesi (ÇEVKO) arasında imzalanan protokol kapsamında, ilk eğitimlere otel personelinden başlanacak. Önümüzdeki günlerde başlayacak eğitimler toplumun tüm  kesimlerini kapsayacak şekilde peyderpey devam edecek.

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.