banner6

Gazi Köse’den Bakkallara Destek Olun Çağrısı

banner18

Son yıllarda ulusal ve uluslararası marketler ile indirim marketlerinin adeta cenneti haline gelen Alanya’da, bu marketler karşısında tutunamayan yerel marketler ve bakkallar bir bir kapılarına kilit vuruyor.

Gazi Köse’den Bakkallara Destek Olun Çağrısı
07 Ocak 2019 Pazartesi 11:06

Bu soruna dikkat çeken Alanya’da yaşayan  Emniyet Müdürlüğü’nde yıllarca çalışıp bir çatışmada yaralanıp Gazi olan Konya’lı  Gazi Saim Köse sosyal medya hesabından bir  paylaşım yaparak, yerel marketlerin ulusal zincir marketler karşısında her geçen gün kan kaybetmelerine dikkat çekti. Perakende sektöründe 1990’lı yıllarda ulusal mağaza zincirlerinin yurt genelinde hızla yayılmaya başlaması sonrasında ciddi sıkıntılar oluştuğunu belirten Köse, sorunun çözümünün önce birlikte hareket etmek olduğunu değindi.

“Zaten bu firmaların vergi adresleri Büyükşehirler de vergilerini dahi Alanya’ya yatırmıyorlar. Her gün nakit sıcak para şehir dışına gidiyor” diyen Gazi Köse sözlerine şu şekilde devam etti;

“Ulusal zincir marketlerin ya da indirim marketlerinin gidin paranız olmadığında bir ekmek dahi veresiye alamazsınız. Ama Mahallendeki bakkaldan veresiye ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz bundan dolayı ki Mahallemizdeki bakkal esnaflarımıza sahip çıkmamız gerekir” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.