banner6

Birinci Alanya Kitap Fuarı başladı

banner18

Alanya Kültür Merkezi'ndeki (AKM) fuarın açılışına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, davetliler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Birinci Alanya Kitap Fuarı başladı
12 Ocak 2018 Cuma 10:50


 Haber:Erkan UYSAL
 Fuarın açılış konuşmasını yapan Saray Mahallesi Muhtarı Süleyman Dora,  'Alanya'yı farklı platformda konuştuğumuz zaman Alanya il olsun diyorlar ama Alanya bir başkent. Bugün birini fuarı yapıyoruz bu fuar Çukurova, TÜYAP gibi kıyamete kadar devam edecek. Alanya'ya bu kültür merkezi yetmiyor. Alanya'ya dev bir kültür ve kongre merkezi kazandırılmalı. Burada bir şey kazanılırsa dijital sesli kütüphaneyi Alanya'ya kazandıracağız" dedi.
'EN BÜYÜK KÜLTÜR MERKEZİNİ AÇACAĞIZ'
 Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Başkan Yücel  de,  "Alanya'nın kültür sanat yolunda bu tür faaliyetler çok önemli. Alanya'ya hizmet  eden Sivil Toplum Örgütleri’yle(STÖ) bu konuda işbirliği yapıyoruz. Gençleri her yıl değerli kitap ve yazarlarla buluşturacak bu kitap fuarının devam etmesini diliyorum. Ülkemizin en büyük gençlik ve kültür merkezini yapmaya niyet ettik" diye konuştu. Açılış duasının ardından fuar ziyarete açıldı. Kitap fuarı 14 Ocak'a kadar çeşitli söyleşilerle devam edecek.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.