banner6

 “Afetin yaraları acilen sarılmalı”

banner18

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ı etkileyen hortum, dolu ve şiddetli yağış afeti nedeniyle özellikle seralar ve meyve bahçelerinde büyük zararlar oluştuğunu belirtti.

banner94
 “Afetin yaraları acilen sarılmalı”
14 Kasım 2017 Salı 13:01

 “Yurttaşlarımıza, üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Zarar gören yurttaşlarımızın, üreticilerimizin zararları acilen karşılanmalı, afetin yaraları üretim kesintisine yol açmadan sarılmalıdır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, hortum, dolu ve şiddetli yağışın Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta büyük bir hazar oluşturduğunu, Kemer’in de yağışlardan olumsuz etkilendiğine dikkat çekti. Sadece Kumluca’da iki bin dönüm seranın hasar gördüğünün bildirildiğini kaydeden Budak, “Meyve bahçelerinde, seralarda, evlerde ve elektrik hatlarında ciddi tahribat var. Özellikle üreticilerin çok büyük zararları var. Tüm emekleri heba olmuş durumda. Zarar gören yurttaşların, üreticilerin yaralarını sarmak devletin öncelikli görevidir. Kumluca, Finike, Demre ve Kaş afet bölgesi ilan edilerek, üreticilerin zararları karşılanmalıdır. Borç içinde üretimi sürdürmeye çalışan, büyük sıkıntı yaşayan üreticiler, destekleri acilen alabilmeli ki üretim kesintiye uğramasın. CHP olarak bu konuda her türü katkıyı vermeye hazırız. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Zarar gören, vatandaşlarımız ve üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu. 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.