banner6

Bazı teşviklerin süresi uzatılacak

banner18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı seferberlik tüm hızıyla sürerken, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi istihdam zirvesine ev sahipliği yapacak.

Bazı teşviklerin süresi uzatılacak
26 Kasım 2017 Pazar 17:20

 Hükümet yeni yılda da yeni eleman alanlara vergiden prime kadar 12 büyük desteği güçlendirerek devrede tutmaya devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak zirvede yılbaşında süresi dolacak bazı teşviklerin süresi uzatılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğinin birilerini rahatsız ettiğini belirterek, "Kabul etseler de etmeseler de büyük başarı sağlandı. Sene sonu itibariyle 3-4 teşvikin süresi doluyor. Daha tercih edilebilir teşvik uygulamaları ile iş dünyamızın yanında olacağız" diye konuştu.

12 başlıkta büyük destek

İstihdamın hedeflendiği seferberlik kapsamında 12 başlıkta önemli teşvikler devreye girdi. Bunlardan en önemlisi yeni eleman alan işletmelere işçi başına verilecek 773 liralık prim ve vergi desteğinin süresi 31 Aralık 2017'de doluyor. Ödemelerini düzenli ve zamanında yapan, beyannamelerini tarihinde veren işletmeler SGK işverenlerin prim ödemelerinde 5 puan indirim yapılıyor. Toplam indirim 11 puanı bulurken, bu yıl 224 bin işyeri 1 milyon 354 bin çalışanı için bölgesel istihdamdan yararlandı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.