banner6

Açma kapamaya da mı zam? Eğer bu iddia doğruysa…

banner18

Geçtiğimiz günlerde Alanya’da elektrik zamlarının üstüne sigara yiyen vatandaşlar ortaya atılan yeni iddia ile kendinden geçti.

banner94
Açma kapamaya da mı zam? Eğer bu iddia doğruysa…
03 Ekim 2019 Perşembe 15:29

HABER - Gazete Alanya

1 Ekim 2019 tarihinden itibaren elektrik faturalarında geçerli olan %14.9’luk zam Alanya’da halkı çileden çıkardı. 2019 Mart ayında 100 lira olan bir elektrik faturası 1 Nisan’da 137 TL (%37), 1 Temmuz’da 158 TL (%15), 1 Ekim’de 182 TL (%15) artış göstererek yıl içerisinde faturalara toplamda %82’lik bir zam olarak yansıdı. Vatandaşların gerek yorumlarla gerek sözlü olarak tepki gösterdiği yer yer küfür ettiği zamların ardından yeni bir iddia ortaya atıldı. Şuan 33.8 TL olarak alınan Açma/kapama bedelinin 48 TL olarak güncelleneceği ifade edilen iddianın ardından zamlar yüzünden zaten diken üstünde olan vatandaşın sabrı iyiden iyiye taştı. 

O vatandaşlardan birinin yaptığı paylaşım ise şu şekilde:

“Bu millet düşmanlığıdır. Fakiri soy soğana çevir. Aç bırak. Topladigini Zengine ver . Sonra Oy bekle. Ohhhhhh ne ala dünya. .... Köylü amca köyde hastalanmış. Bağırsaklarda bir problem var ama ne olduğunu bulamamışlar yakın çevrede. Demişler ki "İstanbul'a git. Varsa çaresi orada vardır" Amca satmış savmış, parayı toplayıp yola düşmüş. İstanbul'da büyük bir hastaneye gelmiş. Doktorunu bulmuş muayenesini olmuş. Doktor" Amca sana kolonoskopi yapacağım" demiş. Amca ne bilsin kolonoskopiyi. "Doktor Beğ, nedir ki o dediğin " demiş. Doktor da " Elektrikli bir alet amca. Makattan gireceğiz içeriye bakacağız "demiş. Amca uzanmış muayene masasına. Doktor elinde alet, ucunda pırıl pırıl lâmbasıyla gelmiş. Aleti Makattan sokmaya başlamış. Amcada bir kahkaha, bir kahkaha. Doktor şaşırmış. Canı yanacağına gülen amcaya sormuş."Amca neden gülüyorsun?" Amca kahkahadan gözünden yaş gelirken cevap vermiş. "Oğul, yaş 70. 70 yıldır bizim köye girmeyen elektrik İstanbul'da kıçıma girdi. Nasıl gülmem? "

Bu zamlardan sonra nasıl yorumlarsanız yorumlayın artık. Anlatanın niyetine okuyanın ferasetine bıraktık. ..”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.