banner6

UYAR DEĞERLENDİRDİ

banner18

UYAR DEĞERLENDİRDİ
08 Haziran 2015 Pazartesi 11:37

p>Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya 5. Sıra Milletvekili Adayı Cafer Uyar'ın seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından seçim ofisinde konuşma yaptı. Uyar konuşmasında şunları söyledi. Demokratik olmayan şartlarda, adaletsiz bir seçim süreci geçirdik. Her şeye rağmen sonuçlanmış bir seçimle karşı karşıyayız. Türk milleti kararını verdi. Bu karara ülkücüler, Türk milliyetçileri, MHP'ye gönül vermiş, destek vermiş insan olarak hepimiz saygı duyuyoruz. Biz Alanya olarak aday olarak ben, ilçe başkanımız, ilçe yöneticilerimiz, kadın kollarımız, ülkü ocağımız, ülkücü işçiler derneğimiz, belde teşkilatlarımız, köy sorumlularımız, parti gönüllülerimiz, hep beraber elimizden geldiği kadar çalışarak, insanımıza ulaşarak partimizin programını, görüşlerini anlatarak günde 16 saat çalışarak, AKP'nin 13 yıllık yıkım faaliyetlerini, yolsuzluklarını, uğursuzluklarını, ülkemize yaptıklarını, bölgemize yaptıklarını, adaletsizliklerini anlattık. 
VEKİL SAYISINI KAYBETTİ
Ama bu kadarmış! Neticede bir sonuç var hepimizin karşısında. 2014'te Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir sınavdan geçmiştik. Bu milletin yüzde 51'i AKP'nin cumhurbaşkanı adayına oy vermişti. Bugün ise yüzde 11 oy kaybederek AKP yüzde 40'a düşmüştür. Türk devletinin tüm imkanlarını kullanmasına rağmen yüzde 11'lık bir puan kaybederek büyük ölçüde vekil sayısı kaybetti. 
AKP'NİN BİR SEÇİMLİK ÖMRÜ KALDI 
Ben ne demiştim; Kar kütlesinin yağmurda eridiği gibi AKP eriyor. Bir seçimlik ömrü kaldı. Bu seçimde eriyecek, öbür seçimde parçalanacak demiştim. Ve netice AKP yüzde 40'a düştü. Önümüzde muhtemelen bir erken seçim var. Bu erken seçimde AKP, yüzde 30'lara kadar düşecektir. Aslında milletimiz gördü ama korkutuldu. Neden, istikrar bozulmasın... Aslında ortada istikrar falan yok. Ortada adaletsizlik, yolsuzluk, haksızlık hukuksuzluk kol geziyor. Ama milletimizin de şöyle bir korkusu var. Taksidim, kredim, borcum var, acaba bir istikrarsızlık olur da içinden çıkamayacağım bir borcun altına kalır mıyım. Gibi tereddütle verilmesine rağmen yüzde 40'larda kaldı. Önümüzdeki en yakın seçimde parçalanmış ve dağılmış bir AKP'yi göreceksiniz. Ama ülkücüler tek başına kalsa da bir yumruk olarak Türk milletinin geleceği için, Türk vatanını birliği dirliği için yoluna devam edecek. 45 yıldır devam ettiği gibi. 
KEMİK OYUMUZU KORUDUK
Biz Alanya olarak Türkiye'de belki de en derli toplu birlik beraberlik gösteren bir çalışma yaptık. Ben aday, Yıldız eski vekilimiz ve aday adayı, Kocabeyoğlu aday adayı, ilçe başkanı, belediye başkanı, meclis üyeleri, ocak başkanı, ülkücü işçiler başkanı, kadın kolları ve üyeleri, bir bütün olarak bir buçuk - iki aydır çalışmalarımızı sürdürdük. Bu birlikteliğimiz önemli. Bizim 2011'de, 2014'te de kemik bir oyumuz vardı. Bu oyumuzu azıcık artırarak gene aldık. O kemiğimiz, o birlik beraberliğimiz gene duruyor. Biz önümüze bakacağız, 16 saat mi çalıştık 20 saat çalışacağız. 2019'a hazırlanacağız. Cafer Uyar inancından da imanından da hiçbir şey kaybetmedi. 
BU SONUÇTAN PES EDEN OLMAYACAĞIM
Şunu huzurunuzda belirtmek isterim. Ben 60 yaşındayım. bundan sonra sandık görevlisi olacağım, bina sorumlusu olacağım, alanda propaganda yapan, çalışan konuşan partimin doğrularını anlatan bir kardeşiniz olarak partimin tüm alan çalışmalarında bulunacağım. Ama asla şu aldığımız sonuçtan pes eden partim adına kırılan gücenen bir gönüldaşınız olmayacağım. Bizim 7'den 70'e bu davaya inandıysak, ki ben buna demokratik yarış demiyorum, ben buna savaş diyorum. Savaşımız devam edecek. Türkiye'de iktidar oluncaya kadar demokratik parlamenter sisteme inanarak yolumuza devam edeceğiz. 
HİÇBİR YERE ADAY OLMAYACAĞIM
Her gün buraya gelip sabırsa saat 12'ye kadar burada duran, omuz verdiniz, destek verdiniz, Ben bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin diyorum. Ama bulunduğunuz yerde bu birlik ve beraberliğimize inanarak güç verip destek verip birilerini eleştirirken önce kendinizde bir takım eksiklikler arayın. Ben ne yaptım daha ne yapabilirdim, ne yapmam lazımdı, ne yapmadım. Ben ne yapmam lazımdı. Şimdi eksiklerimi görüyorum. eksiklerimi bu dava için tamamlayarak devam edeceğim. Ama önümüzdeki süreçte Cafer Uyar'ı ilçe başkanlığına, milletvekilliğine, meclis üyeliğine, belediye başkanlığına, hiçbir yerde aday göremeyeceksiniz. Ama Cafer Uyar Alanya'da milletvekili adayının arkasında belediye başkanının arkasında ya da nerede MHP adına bir yerde bir aday var ise onun arkasında hamal gibi, eşek gibi çalışacak. MHP için bir nefer olarak devam edeceğim. Ama bundan sonra herhangi bir makama talip olmayacağım. Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum. Bundan sonra parti olarak yolumuza devam edeceğiz.  Sonuçlar belli oldu. Erken seçime hazır olun. Oradan bir şey çıkmaz.

 

banner27
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.