banner6

TAŞERON İŞÇİLER

banner18

banner94
TAŞERON İŞÇİLER
29 Eylül 2015 Salı 17:19

p>Taşeron kadro son durum. Maliye Bakanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili adayı Mehmet Şimşek, Habertürk TV\'de Ankara Temsilcisi Veyis Ateş\'in sorularını yanıtladı.
Taşeron kadro kimleri kapsıyor? Bakan Şimşek, taşeron son dakika! taşeron işçilerin durumuyla ilgili \"Biz bu konuyu çözdük. Taşeron işçileri kadroya alacağız ama yardımcı taşeronlar hariç\" dedi.
Bakan Mehmet Şimşek\'in açıklamalarından satır başları:
ASGARİ ÜCRET MESELESİ 
Muhalefetin bugünkü söylemi aslında yeni değil. Muhalefet 1990\'lardan beri fazl değişmedi. Aslında sayın Demirel\'in öğrencileri bunlar. Önceki seçimlerde de benzer içi boş vaatlerde bulundular. 
1500 lira asgari ücret ana muhalefetin içi boş bir vaadi. Türkiye\'nin istihdam arttırması gerekiyor. 
DEVLETTE İSRAF TARTIŞMASI
Bütün araçların her türlü masrafı 3,3 milyar liradır. 
\"KILIÇDAROĞLU BU ARALAR BOL BOL PALAVRA ATTIĞI İÇİN...\"
2002 yılından bu yana 6.1 milyon vatandaşımıza iş bulduk.  Türkiye\'deki işsizlik istatistikleri Avrupa Birliği standartlarının aynısıdır. Sayın Kılıçdaroğlu bu aralar bol bol palavra attığı için, normalde bu tür bir şey söylemem ama çıkıyor diyor ki \"siz elmasın vergisini sıfırladınız\" Külliyen yalan. Değerli taş, mücevher, elmas alında eğer kayıt dışı çalışmıyorsa yüzde 18 KDV ödemek zorundasın. 
ATANAMAYAN ÖĞRETMEN MESELESİ
2003 yılından bu yana, 500 bine yakın öğretmeni atamışız. 
TAŞERON İŞÇİ
Taşeron kadro mehmet şimşek\'ten son dakika açıklaması. Bakan Şimşek, \"Biz bu konuyu çözdük. Esas işte taşeron işçi çalıştırılamaz dedik. Yardımcı işleri hizmet alımı yoluyla yapılabilir, bunu da netleştirdik. Nitekim yakın dönemde esas işte çalıştırılan Kara Yolları işçilerinin önemli bir kısmını kadroya alma sürecini başlattık. Önümüzdeki dönemde peyder pey esas işte çalışan işçileri kadroya alacağız. Mesela, temizlik işi Maliye\'nin esas işi değil, onu hizmet alımıyla yapmaya devam edecek. Ama örnek olarak herhangi bir bakanlığın herhangi bir kamu kuruluşunun esas işini yapıp şu anda taşeron konumunda olanlar yani hizmet yoluyla istihdam edilenler kadroya alınacak. Biz zaten kanunu çıkardık, uygulamasına da başladık.\"

 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.