banner6

BAŞKAN YÜCEL, ALANYALI EMLAKÇILARI KARDEŞ VATANDA YALNIZ BIRAKMADI

banner18

BAŞKAN YÜCEL, ALANYALI EMLAKÇILARI KARDEŞ VATANDA YALNIZ BIRAKMADI
18 Aralık 2015 Cuma 14:42

p>Türk gayrimenkul şirketleri rotayı Azerbaycan'a kırdı. Bu yıl ilk kez Bakü'de düzenlenen RecExpo'ya 38 şirket çıkarma yaptı. Azeriler, fuardaki Türk stantlarına büyük ilgi gösterdi. Alanyadan Baküdeki fuara Cebeci, Topçu ve Elite Gruop iştirak etti.  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel den dün Baküdeki fuara katılarak Alanyayı tanıttı. 
On ayda yabancıya 18 bin 567 konut satışı yapan Türk inşaat sektörü, yeni pazarlara yelken açtı. Körfez ülkelerinin öne çıktığı yabancıya satış pazarında son yıllarda kardeş ülke Azerbaycan'nın da yıldızı parladı. Azerbaycanlı 645 yatırımcı Türkiye'den ev satın aldı. Azerbaycan bu rakamla 6'ncı sıraya yerleşti. Bu veriyi fırsat olarak gören Türk gayrimenkul sektörü temsilcileri de bu yıl ilk defa Bakü'de düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul Emlak ve Yatırım Fuarı RecExpo'ya çıkarma yaptı. Toplam 52 firmayla kapılarını açan fuara, Türkiye'den 38 şirket katıldı. Dün ziyaretçilere açılan ve 3 gün sürecek fuarda hem talep toplanacak hem de sıcak satış yapılacak. 
İLGİ ODAĞI OLDUK
Azeri yatırımcıların İstanbul dışında Akdeniz ve Ege sahillerine ilgi gösterdiğini belirten Özen Kuzu, "Azeri alıcıların buluştuğu bu önemli platformda İstanbul'un mega projesi unvanına sahip SeaPearlAtaköy'ü yatırımcıların beğenisine sunduk. Projemiz, Dubai ve Fransa fuarlarının ardından burada da büyük beğeni topladı" diye konuştu. 

 

banner27
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.