banner6

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIYOR

banner18

banner94
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIYOR
02 Ekim 2015 Cuma 12:32

p>ANTALYA Büyükşehir Belediyesi\'nde yeni yılla birlikte 1312 kişi 20 Ekim\'de yapılacak taşeron ihalesiyle iş başı yapacak. 3 yıllık geçerliğe sahip ihale diş hekiminden müzisyene, oyuncuya, sulama görevlisinden temizlik personeline 62 farklı mesleği kapsıyor.
Büyükşehir Belediyesi\'nde 2016\'nın ilk günü 1312 kişi işbaşı yapacak. Taşeron şirket üzerinden işe alınacak personel için ihale, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı\'nca 20 Ekim günü yapılacak. Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak ihale, 3 yıllık süreyi kapsıyor.
İhale kapsamında arkeologdan bahçıvana, oyuncudan görsel iletişim tasarımcısına, öğretmenden kameramana, muhabire, servis elamanından şoföre ve temizlik görevlisine 62 farklı meslek çalışanı, Büyükşehir Belediyesi\'nde istihdam edilecek. Çalıştırılacak personele ödenecek maaşlar brüt asgari ücret üzerinden hesaplanarak verilecek.
EN FAZLA MAAŞ DİŞÇİ VE AVUKATA
İhale şartnamesine göre Büyükşehir en fazla ücreti diş hekimlerine ödeyecek. İhale sonrası işe başlayacak 6 diş hekimi için maaş brüt asgari ücretin yüzde 300 fazlası olarak belirlendi. Maaşın yanı sıra tüm taşeron personele günlük 12 lira yol ve yemek yardımında bulunulacak. Diş hekiminin ardından en fazla ücret taşeron olacak çalışacak avukata ödenecek. Sadece 1 avukat alacak olan Büyükşehir, ona da brüt asgari ücretin yüzde 150 fazlası maaş verecek. Büyükşehir\'de 35\'i engelli olmak üzere 230 temizlik personeli, 8 teknik personel yardımcısı, 28 servis elamanı ve hostesi, 5 sulama görevlisi, 1 bahçıvan, 8 yardımcı anne olmak üzere 280 personel ise asgari ücret karşılığı çalışacak.
MURATPAŞA\'DA EN FAZLA MAAŞ MÜHENDİSE
Diğer yandan Muratpaşa Belediyesi de katı atık toplama ve taşıma, cadde-sokak ve semt pazarları temizliğinde çalıştırılmak üzere 560 personeli 21 Ekim\'de yapacağı ihaleyle işe alacak. Taşeron personel ihalesi kapsamında mühendis, şoför, kepçe operatörü gibi 15 farklı tanımlı iş kolunda istihdam edilecek personel için de en az maaş asgari ücretin yüzde 35 fazlası olarak 11 yardımcı hizmet personeline ödenecek. Muratpaşa\'da en yüksek maaş ise ihale kapsamında işe başlayacak 3 mühendise, asgari ücretin yüzde 150 fazlası olarak verilecek.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.