Alkü tezsiz yüksek lisans programı imkanı

banner18

banner94
Alkü tezsiz yüksek lisans programı imkanı
18 Temmuz 2017 Salı 16:12

p>ALKÜ Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitüsü, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Tezsiz Yüksek Lisans Programları için başvurular başladı. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Tezsiz Yüksek Lisans Programları için öğrenci alımlarına başladı. Adaylar, başvurularını 18 – 26 Temmuz tarihleri arasında şahsen veya Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü veya Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Fakültesi Binası Kestel Mahallesi Sigorta Caddesi Alanya-Antalya adresine posta yoluyla gönderebilecekler. 

\ \ \ \

İş sağlığı ve güvenliği tezsiz yüksek lisans programı

\ \ \ \

Fen Bilimleri Enstitüsü İşletme Mühendisliği Anabilim Dalı İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına başvuru yapacak adaylardan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi (ALES) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) puan türünde bir belge istenmiyor. Başvuru şartlarına yönelik bir duyuru yayınlayan Fen Bilimleri Enstitü Müdürlüğü, “Adaylar, üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir. İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz yüksek lisans programını tamamlama süresi, derslerin verildiği dönemden başlamak üzere, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın en az iki (2) yarıyıl, en çok üç (3) yarıyıldır. 10 (On) kişiden az kayıt olması durumunda program açılmayacaktır”.

\ \ \ \

Eğitim yönetimi ve tezsiz yüksek lisans programı

\ \ \ \

Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programına ilişkin ALKÜ Sosyal Bilimler Enstitü Müdürlüğü de, programa başvuru yapacak adaylardan ALES ve YDS puan türünde bir bilge istemediklerini belirterek, program için 40 kişilik kontenjan ayırdıklarını kaydetti. Başvuru şartlarına yönelik açıklamada ise şu bilgilere yer verildi: “Programın normal öğretim süresi 2 yarıyıl ders aşaması, 1 yarıyıl proje aşaması olup toplam 3 yarıyıldır. Adayların Eğitim Fakültesi Mezunu olması veya diğer Fakültelerden mezun olup Pedagojik formasyon almış olması gereklidir. Programa 15 kişiden az kayıt olması durumunda program açılmayacaktır”.

\ \ \ \

İş Sağlığı ve Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı ve Eğitim Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programına ilişkin detaylı bilgilere Fen Bilimleri Enstitüsü için https://fbe.alanya.edu.tr , Sosyal Bilimler Enstitüsü için https://sbe.alanya.edu.trweb adreslerinden ulaşılabilir.

\ \ \ \

 

\ \
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.