banner6

Akdeniz YÖS'e 10 ülkeden yapıldı

banner18

Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenci adaylarına yönelik düzenlenen AKDENİZ YÖS, 10 ülke ve 21 merkezde gerçekleştirildi.

Akdeniz YÖS'e 10 ülkeden yapıldı
17 Mayıs 2018 Perşembe 11:34

AKDENİZ YÖS, Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Van, Edirne ve Trabzon'un yanı sıra Almanya'nın Köln, Münih, Berlin, Danimarka'nın Kopenhag, Hollanda'nın Amsterdam, KKTC'nin Lefkoşa, Azerbaycan'ın Bakü, Kazakistan'ın Almatı, Kırgızistan'ın Bişkek, Rusya'nın Moskova ve Suudi Arabistan'ın Riyad, Cidde, Medine ve Taif kentlerinde yapıldı. Sınav, 4500 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası öğrencilerin ilgisinin her geçen gün arttığını belirten AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal; “Bu yıl ki başvurularımız geçen seneki başvurularımızın neredeyse iki katına ulaşarak 4500 öğrenciyi buldu. Söz konusu artışta üniversitemizin son zamanlarda elde ettiği akademik başarılar ile tanınırlığını arttırmasının yanı sıra YÖS'ün yurtiçi ve yurtdışında tanıtımı için gerek yüz yüze tanıtımlar gerekse hazırlanan Türkçe, İngilizce, Rusça reklam filmleri ve afişlerle yürütülen tanıtım kampanyasının da etkisi büyük" diye konuştu.

Toplam 10 ülkede 21 merkezde öğrencilerin geleceği için önemli ve büyük bir sınavı başarılı şekilde tamamladıklarını belirten Rektör Ünal, “Bu yıl ilk kez ülke içinde Edirne ve Trabzon, Avrupa'da Hollanda ve Danimarka, Orta Asya'da ise Kırgızistan ve Rusya'da YÖS düzenledik. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda daha farklı coğrafyalarda YÖS'ü düzenleyerek üniversitemizde eğitim görmek isteyen uluslararası öğrencilere ulaşmak" dedi.

AKDENİZ YÖS-2018 sonuçlarının bir yıl geçerli olduğunu belirten Rektör Mustafa Ünal, sınav sonuçlarının 28 Mayıs 2018 tarihinde akus.akdeniz.edu.tr. adresinde ilan edileceğini belirtti.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.