banner6

Türel'den Zafer Bayramı mesajı

banner18

30 Ağustos Zafer Bayramı olması nedeniyle Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel bayram mesajı yayınladı.

banner94
Türel'den Zafer Bayramı mesajı
29 Ağustos 2018 Çarşamba 17:18

Başkan Türel’in 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı,

Kıymetli Hemşehrilerim,

Tarihi nice kahramanlıklar ve zaferlerle taçlanmış bir Millet olarak 30 Ağustos Zaferinin 96’ncı yıl dönümünü kutluyoruz.

Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos, Balkanlar’dan, Filistin’e, Kafkasya’dan, Çanakkale’ye onlarca cephede savaşmış, parçalanmış, işgal edilmiş vatanını savunmaktan vazgeçmeyen bir milletin yeniden ayağa kalktığı, adeta dirildiği günün adıdır.

1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun kutlu manasını bugün bir kez daha yüreklerimizde hissediyoruz.

Çanakkale’den sonra Büyük Taarruzdada “hasta adam” denilen Türk milleti şahlanarak, şanlı tarihine yeni ve ebedi bir zafer eklemiştir. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Arnavut, Boşnak, Arap, Alevi, Sünni denilmeden, Türk bayrağı altında kader birliği yapan herkes omuz omuza vererek kendilerine yurt edindikleri bu topraklar için mücadele etmiş ve böylelikle bu zafer Türkiye Cumhuriyeti’nin doğmasına vesile olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi "Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz." Türkiye’nin güçlenmesinden rahatsız olanlar yıllarca ülkemiz üzerinde karanlık oyunlar oynamış, ülkemizi kaos ve istikrarsızlığa sürükleyerek bölmeye çalışmışlardır. Bu kirli eller ve karanlık oyunlar dün olduğu gibi bugün de sahnededir. Milletimiz 96 yıl önce verilen İstiklal ve İstikbal mücadelesinin bir benzerini bugün de aynı ruh ve inançla vermektedir.

Tüm dünya bilmelidir ki Büyük Türk Milleti adeta bir seferberlik anlayışıyla ileri demokrasi ve kalkınma yolunda daha güçlü hedeflere, 2023, 2053 ve 2071’e emin adımlarla ilerlemektedir. 947 yıl önce Anadolu’yu yurt edinen atalarımızı bugün minnetle ve rahmetle bir kez daha anmak istiyorum. Yaşadığımız coğrafya bugüne kadar yüzlerce kez istilaya uğramış olsa bile her seferinde Yüce Türk Milleti içinden bir önder çıkararak bu saldırıları ve istilaları bertaraf etmeyi başarmıştır. İşte Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da düşmanı hezimete uğratarak o meşhur veciz sözü söylemiştir; ‘Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir’

Her şart ve koşulda devletiyle el ele, omuz omuza veren Aziz Milletimiz 1071’den bu yana devam eden bağımsızlık ve varoluş mücadelesine aynı kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhuyla devam ederek bu kirli oyunları bozacak, Türkiye’yi zayıflatmak ve bölmek isteyenler cevaplarını 96 yıl önce olduğu gibi bir kez daha alacaklardır.

Bu inançla Milletimizin ve Antalyalı hemşerilerimin Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet; gazilerimizi şükranla anıyorum.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.