banner6

Kadın Platformu'ndan '8 Mart tatil olsun' talebi

banner18

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na verilen öneri ile Antalya Kadın Platformu, kadınların uğradıkları ayrımcılık ve sömürüye daha fazla ses çıkarabilmek için 8 Mart için resmi tatil talep etti.

banner94
Kadın Platformu'ndan '8 Mart tatil olsun' talebi
06 Mart 2019 Çarşamba 10:09

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Başkanı Devrim Mol grup adına bir açıklama yaparak, "Bugün, özgürlükleri elinden alınmış, seçilmiş ve muhalif tüm tutsak kadınlara kartlarımızı göndermek, işkenceye karşı kadın dayanışmasını büyütmek ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na yollayacağımız fakslarla 8 Mart'ın 'resmi tatil' ilan edilmesi talebimizi iletmek için bir araya geldik. Tüm direnen kadınlarla dayanışmayı büyütmek amacıyla kartlarımızı, mektuplarımızı onlara ulaştırmak için bir araya geldik" açıklamasında bulundu.

Devrim Mol kadın haksızlıklarına karşı mücadelelerine devam ettiklerini belirterek , "Erkek egemenliğine, gericiliğe, sömürüye, yoksullaşmaya, güvencesizliğe, şiddete, tacize, tecavüze, mobbinge ve savaşa karşı mücadelemizi, dayanışmamızı büyütmeye devam ediyoruz" dedi. Basın açıklaması, 'Yaşasın 8 Mart', 'Yaşasın Kadın Mücadelesi', 'Yaşasın Kadın Dayanışması' sloganlarıyla sona erdi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.