banner6

Yücel’den Alanya’ya teşekkür

banner18

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, haftalık olağan Encümen Toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi.

Yücel’den Alanya’ya teşekkür
12 Ekim 2017 Perşembe 15:40

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın 37 yıllık özlemi Alanya Teleferik’in dün düzenlenen açılış törenine katılan vatandaşlara ve davetlilere teşekkür etti.

“ İyi bir katılımla teleferiğin açılışını taçlandırdık”

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Haftalık Encümen Toplantısı’nda açıklama yaparak teleferiğin açılış törenine katılan tüm davetlilere ve Alanya halkına teşekkür etti. Yücel, “Alanya’nın,  Alanyalıların, bu güne kadar belediye başkanlığı ve yöneticilik yapmış arkadaşlarımızın, meclis üyelerimizin hepsinin bir hayali vardı. Bu hayali 30-40 yıl sonra gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Alanya halkı da dün bizi yalnız bırakmadı. Gerek bürokrat olarak gerekse de halk olarak çok güzel, çok iyi bir katılımla teleferiğin açılışını taçlandırdık.” dedi.

Turizmle ilgili benzer sıkıntılar tüm dünyada vardı

Basın mensuplarını gündeme ilişkin sorularını da yanıtlayan Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, turizm sezonuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bu yıl STK’lar, yöneticiler ve halk olarak çok büyük bir beklenti içinde değildik.  Hemen hemen beklentilerimizi karşıladık. Ama hedeflediğimiz, çok arzu ettiğimiz bir sezon olmadı. Yine de çok şükür. Bu sıkıntılar sadece bizim ülkemizde değildi. Dünyada da zaten turizmle ilgili benzer sıkıntılar vardı”.

En iyi 5 ülke içindeyiz

“Ama her zaman şunu söylüyorum dünyada turizmi hem toplum olarak hem de ülke olarak en iyi yapan 5 ülkeden biriyiz. Çünkü en güzel tesisler bizde, en güzel coğrafya bizde, en güzel hizmet sektörü bizde ve her şeyden önemlisi de hizmet sektörüyle birlikte yemek kültürümüz iyi bir mutfak mirasımız var.”

Bizim ülkemizin avantajları diğer ülkelerden fazla

“Mutfak mirasımızı, alternatif turizmimizi değerlendirdiğimiz zaman, diğer destinasyonlardaki avantajlar ve dezavantajları bizimkilerle karşılaştırdığımız zaman bizim ülkemizin daha fazla avantajlı bir duruma geçtiğini görüyoruz.”

Turizmin katlanarak büyüyeceğine inanıyorum

“Ben dünyada her hangi bir olumsuzluk olmadığı takdirde ülkemizde turizmin katlanarak büyüyeceğine inanıyorum. Zaten zamanla da bunu görebiliyorsunuz. Acente ve tur operatörlerinden, şu anda Avrupa pazarında bu yıla oranla rezervasyonların yüzde 20- yüzde 25 daha fazla olduğunu duyuyorum. Bu da bize gelecek yıl turizmin bu yılkinden daha iyi olacağını gösteriyor”.

Gelecek yıl inşallah hedefimizi yakalayacağız

“İnşallah gelecek yıl hedef koyduğumuz 2014’leri,  2015’leri yakalayacağımıza inanıyorum. Tabi ki bundan sonra bu sektörle uğraşan arkadaşlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarına, yerel yönetime, hükümetimize, devletimize çok iş düşüyor. Biz inşallah arzu ettiğimiz, hedef koyduğumuz kitlelere, turizm potansiyeline ulaşacağız”.

Teleferik ALTAV’a can suyu olacak

“Alanyaspor ve ALTAV’A teleferik jesti yaptınız. Kaleye çıkan kişi başına alınan bilet parasının 1 Lirasını Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’na (ALTAV), 1 Lirasını da Alanyaspor’a hibe ettiniz.

 Bu da kamuoyunda büyük ses getirdi. Katkı anlamında ne getirir?”  Sorusunu yanıtlayan Başkan Yücel, şöyle konuştu:

“Bildiğiniz gibi ALTAV’ın sabit gelirleri yok. Genel hibelerle yardımlarla, turizmcilerin ve yerel yönetimin ve Kaymakamlığın katkılarıyla tanıtım çalışmalarını yürütüyor. Tabi ki gerek ALTAV’a gerekse Alanyaspor’a her zaman sabit gelirler sağlanması taraftarıyız.  Özellikle ALTAV’A ayrılan bu ödenek bir can suyu olacak.”

Teleferik deyip geçmeyin

“Teleferik deyip geçmeyin. İşte bunun meyvelerini bir ALTAV’da bir Alanyaspor’da bile görüyoruz. Yöreye neler kazandıracağını hep birlikte göreceğiz” diyen Başkan Yücel, “Alanyaspor gerçekten diğer kulüplere göre borçsuz yürüyen bir kulüp ve kendi yağı ve tuzuyla kavrulan bir kulübümüz. Yöneticilerine de sizlerin huzurunda teşekkür ederim. Ama tabi ki gelire ihtiyaç var mı var. Bu ve buna benzer daha birçok gelirler elde etmeliyiz. Bu yapılan gelirlerin bu iyi niyetli çalışmaların hem bölge halkına yarayacağını düşünüyorum; hem ALTAV’a, hem de Alanyaspor’a iyi bir katkı olacağını düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

banner27
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.