Yine çıkamıyoruz! Alanya’ya 4 gün yasak tepki çekti

banner18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün gerçekleşen Kabine Toplantısı ile 81 ile bayramda 4 günlük sokağa çıkma yasağı getirildi. Ancak Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yaparak "Bundan böyle şehrimizde, sokağa çıkma yasağı olmayacak." demiş olması ve bunun aksi yönünde bir karar uygulanması tepki çekti.

banner94
Yine çıkamıyoruz! Alanya’ya 4 gün yasak tepki çekti
19 Mayıs 2020 Salı 09:30

4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma yasağı ile ilgili şu bilgileri verdi;

"Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum. Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecektir. 15 ilimiz için geçerli olan şehirlerarası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır."

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN 2020?

Ramazan Bayramı 1. Gün: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı 2. Gün: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 3. Gün: 26 Mayıs Salı

VALİ KARALOĞLU “BİR DAHA YASAK YOK” DEMİŞTİ

Antalya'da da evde kalıp, tedbirlere uyarak bunu başarıyla tamamladıklarını vurgulayan Karaloğlu, "Corona mücadelemizin ikinci aşaması, kontrollü sosyal hayat olarak açıklandı. Bundan böyle şehrimizde, sokağa çıkma yasağı olmayacak. Daha özgür olacağız ancak mutlaka daha tedbirli olmak şartıyla. Unutmayalım, tehdit devam ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.