banner6

Yılların siyasetçisi Alanya’da son yolculuğuna uğurlandı

banner18

Alanya’nın tanınan isimlerinden biri olan, yılların siyasetçisi avukat Raif Karagöz dün 81 yaşında hayatını kaybetti. Karagöz, Alanya Adliyesi önünde düzenlenen törenin ardından Gürses Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası Enişdibi Mezarlığına defnedildi.

banner94
Yılların siyasetçisi Alanya’da son yolculuğuna uğurlandı
15 Şubat 2020 Cumartesi 13:42

HABER - Gazete ALANYA

CHP Antalya İl yönetim kurulu üyesi Mehmet Can Karagöz ve CHP Alanya Kadın Kolları Başkan Adayı Didem Karagöz'ün babaları, yılların siyasetçilerinden olan avukat Raif Karagöz 81 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Karagöz için bugün Alanya Adliyesi önünde tören düzenlendi. Oldukça yoğun bir katılımın gözlendiği törende Karagöz’ün sevenleri gözyaşlarına hakim olamadı.

Düzenlenen törenin ardından Gürses Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası Enişdibi Mezarlığına defnedildi.

RAİF KARAGÖZ KİMDİR?

1939 Alanya doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Karagöz Avukatlık Bürosu’nun kurucusudur. Stajını Alanya’nın kıdemine göre 3. avukatı olan Av. Eşref Açıkalın’ın yanında tamamlayan ve Alanya’nın henüz 9. avukatı olan Av. Raif Karagöz ilk bürosunu Alanya çarşı içindeki meydanda Ocak 1974 tarihinde açtı. Büro, Şubat 1986’da Ağaoğlu İşhanı’na taşınarak, Av. Raif Karagöz & Av. Mehmet Ağaoğlu ortaklığında faaliyet gösterdi. Ortakların ayrı faaliyet gösterme kararı üzerine büro Alanya çarşı içinde olan Kadağan İşhanı’na taşındı. Uzunca bir süre Kadağan İşhanı’nda faaliyetini sürdüren büro, bugünkü yeri olan Şevket Tokuş Cad. Karagöz Apartmanı’ndaki adresine taşındı. Bir dönem Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı olarak aktif siyaset yapan Karagöz, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da çok yakın arkadaşıydı. Karagöz’ün kendisi gibi avukat olan oğlu Mehmet Can Karagöz, geçtiğimiz hafta sonu yapılan CHP Antalya İl Kongresi’nde Nusret Bayar’ın listesinden il yöneticisi seçilmişti. Karagöz’ün kızı Didem Karagöz de 16 Şubat Pazar günü yapılacak olan CHP Kadın Kolları Kongresi’nde başkan adayı olarak sahaya inmişti. Biri erkek üç evladı olan Karagöz, Alanya’da özellikle kırsal kesimdeki vatandaşlardan ücret almaması nedeniyle merkezin yanı sıra kırsal kesimde de çok sevilen bir isimdi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.