Serkan Albay rütbeyi kaptı, Alanya’ya elveda dedi

banner18

Alanya Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, Albay rütbesini alarak Antalya’ya tayini çıktı. Akbaba’nın yerine ise Bingöl’den İl Jandarma TEM Şube Müdürü Kıdemli Binbaşı Engin Burak Mindivanlı atandı.

banner94
Serkan Albay rütbeyi kaptı, Alanya’ya elveda dedi
01 Temmuz 2020 Çarşamba 10:13

Alanya Jandarma Komutanı Serkan Akbaba, Albay rütbesini almasının ardından tayini Antalya’ya çıktı. Alanya Jandarma Komutanı olarak Akbaba’nın yerine Bingöl’den İl Jandarma TEM Şube Müdürü Kıdemli Binbaşı Engin Burak Mindivanlı tayin edildi.

Alanya’da göreve başladığında rütbesi ‘Binbaşı’ olan Alanya Jandarma Komutanı Alper Çetinkaya, 2015’in Haziran ayında ‘Yarbay’ rütbesine terfi ettirilerek ‘Jandarma Genel Komutanlığı Disiplin ve Moral Şube Müdürü’ olarak Ankara’ya atanmıştı. Çetinkaya’nın ardından 2015 yılında Alanya’da göreve başlayan Alanya Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, Albay rütbesine yükseldi. Yasa gereği bir bölgede 5 yıldan fazla görev alamadığı için görev süresi dolan ve Alanya’ya geldiğinde Binbaşı olan, Yarbay rütbesine Alanya’da yükselen Serkan Akbaba, Albay rütbesine yükselince İl’e ataması çıktı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.