Ölüm tuzağı! Alanya’da engelli taşları tepki çekti

banner18

Alanya’da Saray Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde görme engellilerin yönlerini bulmak için kaldırım üzerine yerleştirilen taşların kırık olması büyük tepki çekti.

banner94
Ölüm tuzağı! Alanya’da engelli taşları tepki çekti
11 Ocak 2020 Cumartesi 12:39

HABERGazete Alanya

Gün içerisinde bin bir zorlukla bir yerden bir yere ulaşmaya çalışan engelli vatandaşlar önlerine çıkan duba, motosiklet ve insan gibi engellerin yanı sıra kendi hayatlarını kolaylaştırmak için kaldırımlara yerleştirilen 'sarı çizgiler’ ile de sorun yaşıyor. Hiçbir engeli olmayan vatandaşın bile akrobatik hareketlerle ilerleyeceği kaldırımda engeliler değneği ile yürümeye çalıyor.

Alanya Saray Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Burger King önünde kaydedilen görüntülerle görme engelli vatandaşlar için kolaylık sağlaması gereken sarı engelli taşlarının nasıl birer ölüm tuzağına dönüştüğü görülüyor. Vatandaşlar engellerin bedende değil kafada olduğunu belirterek, “Bu vatandaşların hayatını kolaylaştırmak bizim görevimiz. Gördüğünüz taşlara normal vatandaşlar bile takılıp düşüyor. Belediyenin bu probleme el atmasını istiyoruz” dediler.


Kaynak: Mobil Bildirim
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.