Müftü İlhan'dan Alanya halkına çağrı

banner18

Alanya Müftülüğü tarafından düzenlenen Sabah Namazı Buluşmaları ara vermeden devam ediyor. Müftü İhsan İlhan, bir sonraki Sabah Namazı Buluşması’nın 16 Şubat 2020 Pazar Günü Alaaddinoğlu Camii’nde düzenleneceği ve tüm halkın davetli olduğunu bildirdi.

banner94
Müftü İlhan'dan Alanya halkına çağrı
10 Şubat 2020 Pazartesi 10:27

Sabah Namazı Buluşması kapsamında son olarak Hacı Kura Camii’nde vatandaşla bir araya gelen Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, program kapsamında sabah namazından önce Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptı, cemaatle sabah namazı kıldı, ardından salavat ve tesbihatlar yaptı. Müftü İlhan son olarak Kıyamet Suresi’nden ayeti kerimelerin tefsirini gerçekleştirdi. Program, katılımcılara kahvaltı ikramıyla sona erdi.

Programla ilgili bilgi veren ve düzenlenen sabah namazı buluşmalarına tüm Alanya halkını davet eden Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, “Düzenlediğimiz sabah namazı buluşmalarımızda dinimizin iki ana kaynağı olan Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin Hadis-i Şeriflerini okuyup anlayarak hayatımıza tatbik etmek için gayret sarf ediyoruz. Cemaatimizle birlikte sabah namazımızı idrak ediyor, tesbihatımızı yapıyoruz. Ardından sohbetimizi yapıp Ümmeti Muhammed için, birlik ve beraberliğimiz için dualar yapıyoruz. Bu tür programlar aynı zamanda bizlerin daha da birlik, beraberlik ve kaynaşma içerisinde olmamızı sağlıyor. Bu vesileyle her hafta Pazar günü düzenlenen sabah namazı buluşmalarımıza, her Salı günü Alış Camii’nde düzenlediğimiz Hadis Sohbetlerine ve her hafta farklı bir camide düzenlediğimiz hatim programlarımıza tüm Alanya halkını davet ediyorum” dedi. Bir sonraki Sabah Namazı Buluşması’nın 16 Şubat 2020 Pazar Günü Alaaddinoğlu Camii’nde düzenleneceği ve tüm halkın davetli olduğu bildirildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.