banner6

Gazete Alanya’ya yanıt Büyükşehir’den geldi

banner18

Meteoroloji’den yapılan son uyarılar ile Gazete Alanya’nın yapmış olduğu “Yağışlar geliyor, Alanya serinliyor” adlı habere Büyükşehir’den yanıt gecikmedi.

banner94
Gazete Alanya’ya yanıt Büyükşehir’den geldi
12 Eylül 2019 Perşembe 12:17

Antalya çevresinde beklenen sağanak geçişleri bugün ve önümüzdeki günlerde Alanya’yı ferahlatacak. Meteoroloji’den yapılan uyarılar neticesinde yapmış olduğumuz  “Yağışlar geliyor, Alanya serinliyor” haberinin hemen ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’nın yağmur giderleri ile ilgili bir haber yayımladı. İşte yayımlanan o haber: 

Alanya yağmur sezonuna hazır! 2 bin yağmur suyu gideri temizlendi

Alanya’da, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi, yağmur sezonunun yaklaşmasıyla birlikte kapsamlı bir hazırlık çalışması yaptı. İlçe genelinde 2 bin yağmur suyu gideri tek tek temizlendi. Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi koordinesindeki çalışmada Alanya Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri ile Alanya ASAT ekipleriilçe genelindeki, yağmur suyu giderleri, şarampolleri ve kanalları tek tek kontrol ederek, temizlik çalışması yaptı. Bu çalışmalarda kanal temizleme aracı, kanal görüntüleme aracı, süpürge araçları ve tankerlerin yanı sıra her üç kurumun personeli görev yaptı.

GECE GÜNDÜZ ARALIKSIZ ÇALIŞMA

Ağustos ayının ikinci haftasında başlayan ve bir ay süren çalışmalardan sonra, Alanya merkez, Kargıcak, Mahmutlar, Tosmur, Oba, Konaklı, Payallar, Avsallar,  Pazar Yeleri, Sanayi Çarşısı, Bulvar ve caddeler başta olmak üzere işyeri ve konutların yoğun olduğu bölgeler tek tek elden geçirildi. Gece ve gündüz aralıksız devam eden çalışmalar sonunda 2 bin yağmur suyu gideri ve mazgal temizlendi.

ALANYA RAHAT EDECEK

Üç kurumun işbirliği ile başlatılan çalışmalar bundan sonra da aralıklarla devam edecek. Çalışmalar ile Alanya’nın olası bir su baskınına maruz kalmasını önlemek ve oluşabilecek zararları en aza indirmek amaçlanıyor. Yoğun bir tempoyla tamamlanançalışmalar sonrası Alanya yağmur sezonunu daha hazır bir şekilde karşılamış olacak.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.