banner6

Devlet Hastanesi yeni yerinde

banner18

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, bugünden itibaren yeni hastane binasında poliklinik birimleri hizmet vermeye başlayacaktır.

Devlet Hastanesi yeni yerinde
04 Aralık 2017 Pazartesi 11:25

Taşınma süreci ise tüm hızıyla devam ediyor. Hastane Başhekimi Dr. Tevfik Yazan, hastane yönetimi ve sağlık çalışanları hafta sonu fazla mesai yaparak Poliklinik Birimlerini hastaların hizmetine hazırladı. Yataklı Servisler, Yoğun Bakım ve Ameliyathane çalışanları da görevlerinin başında yer alarak yeni hastanede hizmet vermek için gönüllü olarak çalıştı. 5 Aralık Salı gününden itibaren Yoğun Bakım Birimi, Ameliyathane ve Yataklı Servisler hasta ve hasta yakınlarına hizmet verecektir.

Taşınma sürecinde artık sona gelindi

Hastane Başhekimi Dr. Tevfik Yazan taşınma sürecinde son rötuşların yapıldığını söyledi. Dr. Tevfik Yazan;" taşınma sürecinde artık sona geldik. Hastanemiz fiziki olarak bitti, diyebiliriz. Pazartesi gününden itibaren Poliklinik Birimlerimiz hizmete açılırken, 5 Aralık Salı gününden itibaren ise Ameliyathane, Yoğun Bakım ve Yataklı Servislerimiz hastalarımızın hizmetine açılacaktır. Bu süreçte desteğini ve sabrını bizlerden esirgemeyen hastalarımıza, Alanya halkına teşekkür ederiz. Bu zorlu süreçte hastanemizin bölgemize kazandırılmasında emeği geçen başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na, ortak kullanım protokolünden itibaren , yapıcı işbirliği ve akademisyen kadrosuyla daima yanımızda olan ALKÜ Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na yapılış aşamasından bugüne kadar emeği geçen eski Başhekimimiz Dr. İsmail Başaran ve çalışanlarına , yapım aşamasından itibaren desteğini ve emeklerini esirgemeyen tüm çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz." Dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.