banner6

Beklenen gün geldi

banner18

Alanya turizmine yeni bir soluk getiren Alanya Teleferiğin resmi açılış töreni için geri sayım başladı.

Beklenen gün geldi
10 Ekim 2017 Salı 14:49

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Alanya’ya kazandırdığı en önemli projelerden biri olan teleferiğin resmi açılışı 11 Ekim Çarşamba günü saat 15.00 da gerçekleştirilecek.

Turizm canlanacak

Teleferik Projesinin Alanya’ya farkındalık kazandırdığını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Vatandaşlarımız ve turistlere yeni, farklı bir deneyim yaşatacağız. Bu yatırım dış turizme olduğu kadar iç turizme de büyük katkı sağlayacak” dedi.

Yılda 1 milyon kişi Alanya teleferik’i kullanacak

Toplam 900 m hat uzunluğuna sahip, 17 kabin bulunan teleferik saatte1130 kişi, yılda ise 1 milyon yolcu taşıma kapasitesi ile hizmet verecek.

9 milyon Euro’ya mal olan Alanya Teleferik Projesi, geçtiğimiz Ağustos ayında tamamlanarak hizmete girdi.11 Ekim’de düzenlenecek resmi açılış töreni ile Alanya 37 yıllık teleferik hayaline kavuşmuş olacak.

Başkan yücel, vatandaşları davet etti

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşları Alanya Damlataş İstasyonu önünde gerçekleştirilecek Teleferik ’in resmi açılış törenine davet etti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’nın 37 yıllık rüyası olan Alanya Teleferik’in resmi açılışını 11 Ekim Çarşamba günü saat 15.00’da gerçekleştireceğiz.” dedi.

“Kısa sürede Alanya’nın sosyal hayatına ciddi katkısı oldu”

Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde hizmet vermeye başlayan teleferiğin kısa sürede Alanya turizmi ve Alanya’nın sosyal hayatına ciddi katkılar sunduğunu belirten Başkan Yücel, "Yerli-yabancı herkesin büyük beğenisini kazanan, Alanya’mızın güzelliğine farklı bir bakış açısıyla yeni güzellikler kazandıran teleferiğin açılış törenine tüm vatandaşlarımız davetlidir" açıklamasını yaptı.

banner27
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.