Alanya’daki otobüs fiyatlarına Acun ılıcalı ayarı

banner18

Bakan Çavuşoğlu’nun davetiyle Alanya’ya gelen Acun Ilıcalı, üniversiteli öğrencilere hoş bir sürpriz yaptı.

banner94
Alanya’daki otobüs fiyatlarına Acun ılıcalı ayarı
11 Kasım 2019 Pazartesi 14:25

Haber - Burak ÖZTUNÇ

Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ve Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi’nin 2019-2020 akademik yılı açılış töreni Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nın da katılımlarıyla gerçekleştirildi. Açılış törenine ünlü televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı sürpriz bir şekilde katıldı. Ilıcalı’nın bu sürprizi üniversite öğrencilerini mutlu etti. Törende konuşan Ilıcalı “Beni Bakan Mevlüt Çavuşoğlu davet etti. Koşa koşa geldim” dedi.

ÖĞRENCİLERİN SORUNUNU ACUN ÇÖZDÜ              

ALKÜ’de gerçekleşen programda protokol üyelerinin dışarı çıkması ile Acun Ilıcalı öğrencilerle yalnız kaldı. Öğrenciler Acun Ilıcalı ile adeta fotoğraf çekinme yarışına girdiler. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Acun Ilıcalı, Alanya’da öğrencilerin yaşadığı sorunları sordu. Bir çok öğrencinin otobüs sorununu dile getirmesi üzerine Acun Ilıcalı konuyu Bakan Çavuşoğlu’na bildirdi.

Ulaşım ücretlerinin pahalı olduğunu belirten Acun Ilıcalı’yı dinleyen Bakan Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i aradı. Telefonu alan Acun Ilıcalı, Başkan Böcek ile telefonda görüştü. Telefonun sesini dışarıya veren Acun Ilıcalı, Başkan Böcek’e öğrenci ücretlerinin Antalya’da 1.80 TL Alanya’da ise 2.25 TL olduğunu bunun düzeltimesi gerektiğini söyledi.

Öğrencilerin ve Acun Ilıcalı’nın isteğini geri çevirmeyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te bundan sonra Alanya’da da öğrencilerin 1.80’e otobüse binebileceklerini söyledi. Başkan Böcek’ten sözü alan Acun Ilıcalı, teşekkür ederek görüşmeyi sonlandırdı. Acun Ilıcalı’nın uğraşları sonucu müjdeli haberi alan öğrenciler Ilıcalı’ya teşekkür ettiler.


Kaynak: Mobil Bildirim
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.