banner6

Alanya’da Ramazan Meydanı’na yoğun ilgi

banner18

Ramazan ayı boyunca devam edecek Ramazan Meydanı etkinliklerine vatandaşlar ve çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.

Alanya’da Ramazan Meydanı’na yoğun ilgi
18 Mayıs 2018 Cuma 14:59

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Ramazan ayının ruhuna uygun şekilde hazırlanan Ramazan Meydanı’nı ziyaret etti. Bir süre vatandaşlarla sohbet eden Başkan Yücel ardından Mehter Takımı’nın sunumunu ve Meddah grubunun gösterisini izledi.

YÜCEL: “RAMAZAN’IN RUHUNU HER AKŞAM YAŞATIYORUZ”

Belediye Başkanı Yücel, geleneksel hale getirilen Ramazan Meydanı’yla Ramazan ayının ruhunu yaşattıklarını söyledi. Başkan Yücel, “Her akşam iftardan sonra saat 21.15’ten itibaren şenlik alanında hem çocuklarımız hem de yetişkinler için birinden farklı programlar düzenliyoruz. Ramazan’ın ruhunu yaşattığımız Ramazan Meydanımıza bütün vatandaşlarımız davetlidir.” dedi.

HER AKŞAM SANAT MÜZİĞİ, İLLİZYON, PAYTAK SHOW VE DİĞERLERİ

Belediye yanındaki Ramazan Meydanı’nda hem çocuklar hem de aileler için her akşam birbirinden ilginç programlar yer alıyor. Ramazan Meydanı etkinlikleri arasında Mehter Takımı, geleneksel sahne gösterileri; Hacivat- Karagöz, meddah, orta oyunu, paytak show, Jonglör-İllüzyon Gösterisi, Türk Sanat Müziği Dinletisi yer alıyor.

İKRAM ÇEŞMESİNE YOĞUN İLGİ

Meydanda gösterilerin yanı sıra Belediyenin ikram çeşmesinden vatandaşlara Osmanlı Şerbeti ikram ediliyor. Alana kurulan stantlardan ise vatandaşlar iftar sonrası çay, kahve, pamuk şeker, patlamış mısır gibi geleneksel lezzetlerden de belli bir ücret karşılığında yararlanabiliyor.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.