banner6

Alanya rüzgarı New York'ta esti

banner18

Engelsiz Kent Alanya projesi, 88 ülkeden 400 kuruluşun üye olduğu Dünya Engelliler Birliği tarafından New York Birleşmiş Milletler Merkezi’nde düzenlenen Dünya Şehirler Günü’nde tanıtıldı.

banner94
Alanya rüzgarı New York'ta esti
01 Kasım 2018 Perşembe 15:38

Erişilebilir şehirler ve engelsiz turizm alanında Alanya Belediyesi tarafından sürdürülen hizmetler tüm dünya ülkeleri tarafından takdir görmeye devam ediyor. Alanya Belediyesi tarafından yürütülen “Engelsiz Kent Alanya” Projesi, Dünya Engelliler Birliği tarafından 31 Ekim’de New York Birleşmiş Milletler Merkezi’nde düzenlenen  WorldDisabilityUnion WDU Erişilebilir Şehirler Tanıtım Toplantısında,   tüm dünyaya bir kez daha tanıtıldı.

Alanya Belediyesi’nin erişilebilir şehir alanında yaptığı örnek uygulamaların ve engelsiz turizm potansiyelinin dünya ülkelerine tanıtıldığı toplantıya, Alanya Belediyesi’ni temsilen Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül katıldı.

“AĞUSTOS AYINDA DÜNYA ENGELLİLER VAKFI TARAFINDAN ERİŞİLEBİLİR RAPORU VERİLMİŞTİ”

Ağustos ayında Dünya Engelliler Vakfı teknik komitesince ilçede yapılan incelemeler sonucu Alanya’nın erişilebilir şehirler statüsünde olduğuna dair Erişilebilirlik Raporu verildiğini hatırlatan Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, “New York’taki toplantıda yaptığımız sunumda ilçemizin tanıtımı, erişilebilirliği ve engelsiz turizm konularında yapılan örnek çalışmalar hakkında bilgiler verdik. İlçemize gelen tüm engelli turistlerin gönül rahatlığıyla konaklayabileceği, denize girebileceği, alışverişini yaparak tarihi ve kültürel alanlarda dolaşabileceği ve engelli bireylerin ilçenin tüm imkanlarından rahatça nasıl yararlanabilecekleri konusunda görsel öğelerle destekli bir sunum gerçekleştirdik” dedi.

“ULUSLARARASI ARENADA TEMSİL EDİLMEK ŞEHRİMİZİN PRESTİJİNİ ARTTIRDI”

Erişilebilir şehirler ve engelsiz turizm alanında uluslararası bir arenada temsil edilmenin Alanya’nın prestijini de arttırdığını söyleyen Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, “88 ülkeden 400 kuruluşun üye olduğu Dünya Engelliler Birliği’nin düzenlediği bu toplantı Alanyaadına önemli bir alternatif turizm olan erişilebilir turizmin de kapılarını aralamıştır” ifadelerini kullandı.

ERİŞİLEBİLİR ŞEHİRLER PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ

Yapılan etkinliğin ardından Alanya Belediyesi adına hazırlanan erişilebilir şehirler plaketi ve katılım belgesi Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel’e takdim edildi.

Plaketi teslim alan Başkan Yardımcısı Yüksel, Dünya Turizm Örgütünün 2017 raporuna göre erişilebilir turizm kapsamında yaklaşık 650 milyon konaklama ve 13.6 milyar dolarlık katma değer olduğu ve ilçemizin yıllardır yaptığı engelsiz kent çalışmalarıyla da bu pazardan her yönüyle pay almaya hazır olduğu vurgusunu yaptı. Yüksel, tüm katılımcılara ve destek veren kuruluşlara teşekkür ederek Birleşmiş Milletler Merkezi’nde yapılan bu etkinlikte ilçemizi ve ülkemizi en güzel şekilde temsil ettiklerini söyledi

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.