banner6

Polonyalılar Alanya'ya 'Saligia'yı getirdi

banner18

Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği'nin daveti ile Polonya'dan gelen 'TRZCINA' Tiyatro grubu Alanya'da ücretsiz olarak 'Saligia' adlı oyunu sahneledi. 

Polonyalılar Alanya'ya 'Saligia'yı getirdi
19 Aralık 2017 Salı 09:44

Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği'nin daveti ile Polonya'dan gelen 'TRZCINA' Tiyatro grubu Alanya'da ücretsiz olarak 'Saligia' adlı oyunu sahneledi. Alanya Kültür Merkezi'nde sunulan oyuna Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Mehmet Durdu Öner, Letonya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz,  Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, dernek üyeleri ile davetliler ve vatandaşlar katıldı. 'Saligia'nın sahnelenmesi öncesinde dernek üyesi Anna Maria Bielecka tarafından oyunla ilgili bilgiler verildi. Daha sonra 'Saligia' izleyicilere sunuldu. Oyun sonunda dernek başkanı Boguslawa Michalowska,  oyunun yönetmeni Karina Gora'ya çiçek verdi. 


'SALİGİA' HAKKINDA 

  
“Saligia“ tiyatro oyunu insanın doğasını incelemeyi anlatmaktadır. Oyunda sergilenen Yedi ölümcül günah (açgözlülük, tembellik, kibir, şehvet, oburluk, kıskançlık, öfke) insan doğasını ortaya çıkarmak için bir bahane oluşturur, her insanın içinde hayat ve ölüm arasındaki ince çizgi geçerken bile barındırdığı duyguları ve hissileri keşfetmek için bir bahane oluşturur. Sergilenen elma sembolü hayat, mutluluk, insan hassasiyeti, şehvet ve aynı zamanda zenginlik, güç veya ölümsüzlük anlamına gelebilir. İnançların veya inançsızlığın potası beyaz tavuskuşunun görünmesi ile sonuçlandırılır. Bazılar için beyaz tavuskuşu diriliş umudu, bazılar için reenkarnasyon yolu anlamına gelir, “hayat” sadece burada ve şimdi diye düşünenler tarafından ise sadece önemsiz kuş olarak algılanmaktadır.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.