Alanyamıza bir şehit ateşi daha düştü

banner18

Uzun bir süre Alanya’da yaşamış olan, aslen Osmaniyeli Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede, teröristler ile girdiği çatışmada hayatını kaybetti.

banner94
Alanyamıza bir şehit ateşi daha düştü
12 Haziran 2019 Çarşamba 10:36

Akşam saatlerinde teröristlerle Tunceli kırsalında yaşanan çatışmada, Güvenlik güçlerinin "teslim ol" çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık vermesiyle 4 asker yaralandı. Sevk edilen helikopterle hastaneye kaldırılan askerlerden 2’si yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit olan askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede’nin ise uzun bir süredir Alanya’da yaşadığı ve turizm ile uğraştığı belirtildi.

DÜĞÜN HAZIRLIKLARINA BAŞLAMIŞTI

2012 yılında Alanya'da turizmde çalışmaya başlayan Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede, girdiği sınavların ardından da yaklaşık 2 yıl önce uzman çavuş olmuştu. Her yaz izinlerinde Alanya'ya gelen Ökkeş Ede'nin, Osmaniye'de oturan annesini bu yıl 4 Şubat'ta kaybettiği ifade edildi. 12 Nisan'da nişanlısıyla nikah masasına oturan Ede'nin, bu yıl 3 Eylül için düğün hazırlıkları yaptığı bildirildi.

Ökkeş Ede’nin sosyal medya hesabından “Hayata korkusuzca bakanlar, ölümden korkmazlar” şeklinde bir paylaşım yaptığı da öğrenildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.