Rus turistlere tatil uyarısı: “Yabancı ülkeye gitmeyin”

banner18

Rusya'da Devlet Duma Başkanı Vyacheslav Volodin yurttaşlarına tatil için yurtdışına çıkmamalarını, tatillerini yurtiçinde geçirmelerini istedi.

banner94
Rus turistlere tatil uyarısı: “Yabancı ülkeye gitmeyin”
22 Şubat 2021 Pazartesi 11:22

Vyacheslav Volodin Duma TV'ye yaptığı açıklamada 2021 yılında Rus turistlerin korona virüs enfeksiyonu riskinin yüksek olması nedeniyle yabancı ülkelere seyahat etmekten kaçınmaları gerektiğine vurgu yaparak tatillerini yurt içinde geçirmeleri gerektiğini belirtti. Korona virüs salgınının sonbaharda yeniden artmasının beklendiğini kaydeden Volodin 2020 yılı turizm sezonunu hatırlatarak öncelikle yurt dışında yaz tatilinden dönen Rus vatandaşlarının sadece güneş yanığı değil, aynı zamanda ülkeye korona virüs de getirdiklerini söyledi.

2020 yılı turizm sezonunda da Rusya'da birçok üst düzey yetkilinin bu tür açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Devlet Duma Başkanı Vyacheslav Volodin şunları söyledi:

''Ülkemiz çok büyük ve gezilip görülecek, dinlenilecek harika yerler var. Geniş çaplı aşılama sayesinde vatandaşlarımız yıl sonunda sürü bağışıklığı geliştirebileceğinden eminim. Yurt dışına seyahat etmeyi sevenler için aşılama çalışmalarımız ve başarımız cesaret verici olabilir. Rusya Federasyonu'nda koronavirüs görülme sıklığı ne kadar düşükse, yabancı devletler Rus turistlerin girişindeki kısıtlamaları daha çabuk kaldıracaktır.''

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.