ARAPLARIN, ALANYA MERAKI

banner18

banner94
ARAPLARIN, ALANYA MERAKI
12 Mayıs 2015 Salı 16:50

p>ARAPLAR, ALANYA TARİHİNİ İNCELİYOR
Antalya'ya tatile gelen Arap turistler, Alanya ve Side Antik Kent'te kültür turuna çıkarak Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Anadolu Beylikleri ve Osmanlı dönemi eserlerini yakından görüyor.  Arap turistler, kültürel varlıkları tanıma turu kapsamında 7 tarihi örenyeri ile 20 Anadolu Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserini tanıyor. Arap turistler de Avrupalı, İskandinav, Baltık, Uzak Doğulu ve Rus turistler gibi kültür ve arkeolojik varlık turlarına ilgi gösteriyor.  Kuveyt Badur Travel Turizm Seyahat Acentesi Destinasyon Tanıtım Koordinatörü Naveed Sohail, Antalya'da çok sayıda tarihi ören yerlerinin olmasının Arap turistler için bölgenin Arap turistler için gizemli olduğunu söyledi. Geçmiş yıllarda Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) davetlisi olarak Antalya'ya geldiklerini ve destinasyonla ilgili belirten Sohail, Arap turistlerin Antalya'daki tarihi ören yerlerine ilgisinin 2 yıldır arttığını kaydetti. 
5 YILDIZLI OTELLER
Arap turizmi uzmanı Muhammet Salah da Avrupa'da yaşayan Arap turistler içinde Antalya'nın cazip bir destinasyon olduğunu söyledi. Kültür turizminin dünyada yükselen bir trend olduğunu vurgulayan Salah, Arap turistlerinde beş yıldızlı otellerle müstakil apart otellerde tatil yaparak kültürel varlıkları tanımak istediklerini kaydetti. 
ALANYA'YI MERAK EDİYORLAR
Avrupa'da yaşayan Arap turistlerin en fazla tatil yapmak istedikleri yerin Alanya olduğunun altını çizen Salah, "Avrupa'da yaşayan entelektüel Araplar, Alanya'da hem tatillerini hemde bölgedeki başta Selçuklu olmak üzere diğer medeniyetlere ait ayakta kalan eserleri yakından görmek istiyor. Alanya'ya tatile gelen Arap turistler başta Side olmak üzere 10 yakın tarihi ören yerinde kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turuna çıkıyor. Bu sene hedefimiz 35 bin Arap turisti kültür turuna çıkarmak" dedi. 
 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.