ALTSO OTELCİLERLE BULUŞTU

banner18

banner94
ALTSO OTELCİLERLE BULUŞTU
13 Mayıs 2015 Çarşamba 13:58

p>ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, 13 Mayıs Çarşamba günü saat 09:30’da Alanya Öğretmenevi’nde 10. Ve 24. Meslek Komitesi (Otel, apart, konaklama işletmeciliği) üyeleriyle istişare toplantısında buluştu. Kahvaltılı toplantıya, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in yanı sıra, Tarım İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, Alanya Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Halil Murat Uyar, Vergi Dairesi Müdürü Nakip Karakuş, ALTİD Başkanı Burhan Sili, ALTSO yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda komite üyesi katıldı. Çok yoğun bir katılımın olduğu toplantıda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO yönetim kurulu faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

TURİZM SEKTÖRÜ

Şahin, üye odaklı projelere önem verdiklerine dikkat çekerek, yapılan projeler hakkında önemli açıklamalar yaptı.  Turizmciler de sektöre ilişkin beklenti ve kaygılarını paylaşırken özellikle kalifiye eleman konusunda beklentilerini getirdiler. ALTSO’nun çalışmalarından duydukları memnuniyeti de ifade eden turizmciler toplantıya katılan tarım ilçe, SGK Müdürleri ile emniyetten beklentilerini de aktardılar. Otel, apart, konaklama işletmeciliği üyelerinin taleplerini alan Başkan Şahin, ALTSO yönetimi olarak sorunların çözümü konusunda ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti. Şahin, “Biz bu istişare toplantılarını üyelerimizin sorunlarını dinlemek, onların taleplerini almak için düzenliyoruz” dedi.

“TURİZM LİSESİ İSTİYORUZ”
Kahvaltıya katılan 10. ve 24. Meslek Komitesi üyeleri istişare toplantısından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Üyeler, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e, talep ve önerilerini iletirken, Alanya’da yer alan herhangi iki lisenin Turizm Lisesi standardına kavuşturulmasını ve turizm öğrencisi yetiştirmesinin turizm sektöründeki kalifiye elaman sıkıntısını gidereceğini belirttiler. Üyeler ayrıca ALTSO’nun yapımını üstlendiği ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nun çok yerinde bir karar olduğunu belirterek, ALTSO Yönetimine teşekkür ettiler. 
ŞAHİN: “EKONOMİK OLARAK BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a onaylatılan ve geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan Alanya Keykubat Üniversitesi’nin ilçemize sosyal ve ekonomik olarak büyük katkılarının olacağını üyelere aktaran Başkan Şahin, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım" dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.