Turizm HABERLERİ
Bir milyon turist rakamı aşıldı
21 Ağustos 2020, 12:39 0
Bir milyon turist rakamı aşıldı
Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı ve NBK Touristic Genel Müdürü Recep Yavuz, turizmin en karanlık yılında Antalya'nın 2 aylık bir dilimde 1 milyon turist rakamını yakaladığını söyledi.
Bakanlık Aysultan için açıklama yaptı
21 Ağustos 2020, 10:03 0
Bakanlık Aysultan için açıklama yaptı
Aysultan Plajı'nın MUÇEV'e kiralanması ile ilgili tartışmalar her gün artarken, Bakanlık açıklamada bulundu. İhalesiz bir şekilde verildiği belirtiler tartışmalara noktayı koyan bakanlık, "İhale süreçleri şeffaf şekilde yürütülmektedir. İddiaya konu olan sahil ve koyların işletme haklarının ihalesiz olarak MUÇEV’e verildiği iddiası gerçek dışıdır, asılsızdır" dedi.
GZP’de uçuş rakamları umut verdi
20 Ağustos 2020, 10:42 0
GZP’de uçuş rakamları umut verdi
Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na 10 Ağustos’ta Rusya’dan başlayan ilk seferin ardından günlük ortalama 280 yabancı turist iniş yaptı.
“Covid-19 aşısı bulunursa turizm patlar”
19 Ağustos 2020, 17:28 0
“Covid-19 aşısı bulunursa turizm patlar”
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, Covid-19 aşısının uygulanmaya başlamasıyla birlikte turizmde 2019 yılında rekor kıran Antalya’nın rakamlarını katlayabileceğini söyledi. Turistlerde pandemiden dolayı tatil özleminin oluştuğuna işaret eden Atmaca. “Aşı bulunursa turizm patlar” dedi.
"Antalya önemli bir sınav veriyor"
18 Ağustos 2020, 13:33 0
"Antalya önemli bir sınav veriyor"
Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz, turizm kenti Antalya'da süreç normal ilerlerse 1 buçuk milyon Alman, 2 buçuk milyon Rus turist, 500 bin de Ukrayna ve diğer ülkeler olmak üzere toplamda 4 buçuk milyon turistle sezonun kapatılacağını öngördü. Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı Osman Ayık ise yaptığı değerlendirmede, "Bu rakamlar çok bir şey ifade etmiyor. Biz bu rakamların fevkinde rakamları gördük. Bu işin güvenli şekilde yapılacağını ispat etmemiz gerekiyor. Bu bizim gelecekteki yatırımımız olacak” dedi.
Antalya bölgesinin lideri Alanya oldu
18 Ağustos 2020, 12:03 0
Antalya bölgesinin lideri Alanya oldu
10 Ağustos itibariyle charter uçuşların başladığı Rusya’da, turistlerin Antalya’daki hangi bölgelere daha çok talep gösterdiği belli oldu. Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, ”Antalya’ya gelecek turistlerin yüzde 40’ını Kemer alır” şeklinde açıklama yapmıştı. ATOR, Yorulmaz’ın değerlendirmesinin Rusya’da ne oranda karşılık bulduğunu araştırdı.
“Turizm için omuz omuza çalışacağız”
14 Ağustos 2020, 18:26 0
“Turizm için omuz omuza çalışacağız”
Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) Genel Kurul toplantısı yapıldı. Antalya’nın tüm ilçelerini kapsayan ve şehrin tanıtımına yönelik çalışmaların bütüncül bir anlayışla yapılmasını hedefleyen birliğin başkanlığına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçildi. Başkan Böcek, “Turizm için hep birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. ANTAB Birlik Başkanlığı görevinde de tüm üyelerimizle omuz omuza çalışacağız” dedi.
Antalya Valisi’nden dünyaya davet: “Huzurla gelebilirsiniz”
11 Ağustos 2020, 15:19 0
Antalya Valisi’nden dünyaya davet: “Huzurla gelebilirsiniz”
Antalya esnafını ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, korona virüsün önlenmesine yönelik alınan tedbirleri yerinde denetledi. Gördüğü iş yerlerinin kurallara uyduğunu açıklayan Yazıcı, "Ben dünyaya mesaj vermek isterim. Antalya gerçekten pandemi konusunda güvenli bir şehir. Tüm dünyayı turizmin başkentine davet ediyorum. Güvenli şekilde, iç huzurla bu şehre gelebilirsiniz" dedi.
Güvenli ve Hijyenik Tatil Alaiye Hotel'de
10 Ağustos 2020, 17:24 0
Güvenli ve Hijyenik Tatil Alaiye Hotel'de
COVID- 19 önlemleri kapsamında misafirlerinin unutulmaz bir tatil geçirmeleri için bütün güvenlik ve hijyen önlemlerini üst düzey protokollerle hayata geçiren Alaiye Hotel, Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazandı.
Ruslar GZP’ye iniş yaptılar
10 Ağustos 2020, 15:51 0
Ruslar GZP’ye iniş yaptılar
TAV Havalimanları tarafından işletilen Gazipaşa-Alanya Havalimanı, pandemi nedeniyle verilen aranın ardından seyahat kısıtlamalarının kalkmasıyla, Rusya'dan gelen ilk uçuşu karşıladı.