“Yandaşlarını düşünenlere cevabı sandıkta vereceğiz”

banner18

Tarım ürünlerinin Alanya’da çöplere dökülmesi büyük tepkilere neden olmuştu. Konuyla ilgili İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Alper Arıkan bir açıklama yaptı.

banner94
“Yandaşlarını düşünenlere cevabı sandıkta vereceğiz”
03 Mayıs 2021 Pazartesi 15:25

Arıkan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tam kapanmayı da eline yüzüne bulaştıran hükümetimiz çiftçimizi üreticimizi de ne yazık ki düşünemedi. Kapanma, insan sağlığı için ne kadar önemli ise milletimizin konforunu sağlamakta devletimiz için o kadar önemli olması gerekirdi. Görüldüğü üzere yine milletinden destek bekleyen hükümet, milletinin bu zor günlerinde asla yanında olamadı.

Zincir marketleri düşündüğü kadar kendi çiftçisini, esnafını düşünemedi. Pazarların açık olmamasıyla sebze fiyatları bir anda dibe vurdu. Girdi maliyetleri çok yüksek olan çiftçilerin bir de pazarların kapalı olmasından dolayı ürünlerinin satılamaması çiftçimizi işin içinden çıkamaz hale getirdi. El emeği, göz nuru ürünler adeta çöpe döküldü. Semt pazarlarını haftanın belli günlerinde denetimi ve kontrolü arttırarak açılmasını sağlamak bir nebze olsun nefes almalarını sağlayabilirdi. Bunu görmezden gelmeyiniz. İnanın sizin kongrelerinizden daha tehlikeli değildir.

Alanya Belediye Başkanına çağrımızdır; yerel iktidar olarak Pazarcılar Odası başkanımızla birlikte pazarcılarımızın sıkıntılarını, derdini genel merkezinize sonrada iktidar ortağınıza aktarabilirsiniz. Elbet bu günleri atlatacağız elbet bizleri yönetemeyenlere milletini değil de kendi yandaş ve çevrelerini düşünenlere cevabı sandıkta vereceğiz. İYİ Parti iktidarında bu ucube sistemden kurtulup milletin kararını millete verdirteceğiz”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.