Sönmez: ‘Herkesin yüzü gülsün diye yola çıktık’

banner18

CHP ile İyi Parti’nin kurduğu Millet İttifakı’nın ortak adayı olan İyi Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez, bugün şehir merkezinde seçim çalışması yaptı. Sönmez’e CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın ve CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ da eşlik etti.

banner94
Sönmez: ‘Herkesin yüzü gülsün diye yola çıktık’
21 Mart 2019 Perşembe 15:47

25 Metrelik Yol üzerinde esnaf ziyareti yapan Sönmez’e ayrıca belediye meclis üyesi adayları Erkan Demirci, Hasan Can Kamburoğlu, Fikret Arık, Nazmi Zavlak, Hasan Basar, Didem Dim Özaltın, Hüseyin Yaman, Halit Öztürk, Yılmaz Bağışlar, Hacı Mevlüt Zavlak, Serkan Salvur, Alper Kan, Engin Alataş, Erdoğan Toktaş, Hüseyin Karakulak, Pınar Vural, Adnan Akay, Zöhre Kocabeyoğlu, Bengisu Yarı, Abdullah Göktaş, İbrahim Aksu, Tuğba Arslan, Suat Tutar, Hayri Arslan, Ümit Kale, Mehmet Avcı, Abdullah Akkuş, Cengiz Irmak, Malik Ünal, Ömer Kütük, Eşref Sevimler, Ömer Yalçın, Garip Uçak, Ali Sönmez, Alptuğ Bildirici ve Garip Kodal da eşlik etti.

Ziyaretlerde esnafın yüzünü güldürecek projelerden söz ettiklerini söyleyen Sönmez, “Herkesin yüzü gülsün diye çıktığımız bu yolda esnaflarımızın da yüzünü güldüreceğiz” dedi. İşgaliye bedellerini indirip Alanya Belediyesi’ni esnafın üzerindeki yükünü azaltacaklarını belirten Sönmez, “Şimdi yenilenme ve şeffaflaşma zamanı” mesajı verdi. Birbirinden önemli projelerle halkın huzuruna çıktıklarını söyleyen Abdullah Sönmez, esnaf ziyaretlerinin ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Kentleri insanlar kurar, insanlar geliştirir. Bu süreç kendiliğinden olmaz. Bu kenti yönetenlerin niyetleri, kararlılığı ve kentin geleceğine yönelik bakışları önemlidir. Çağdaş belediyecilik bu bakışla yapılır. Yerel yöneticiler şehrin tüm renklerini, seslerini ve düşüncelerini kucaklamakla, kentin birikimlerinin ve dinamiklerinin katkısını almakla, ortak adlı yaratmak ve kullanmakla yükümlüdür. Geleceğe yönelik orta ve uzun vadeli programları belirlemek ve bunlara uymak gereklidir. Alanya; tarih, kültür, tarım ve turizm anlamında uzun ve güçlü bir kent birikime sahiptir. Bu birikimden verim alınması gerekir. Göreve geldiğimizde bakış açımız ve çalışma tarzımız bu kapsamda olacaktır. Biz kentin anayasası olacak yepyeni bir programla yola çıktık. Artık yenilenme zamanı ve şeffaf olma zamanı diyoruz.”.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.