İYİ Parti’den süpermarket önerisi: 350 metre olsun

banner18

İYİ Parti’nin Alanya Belediye Meclis Üyeleri 200 metrekare olan süpermarket açma şartının 350 metrekareye çıkartılmasını talep ettiler.

banner94
İYİ Parti’den süpermarket önerisi: 350 metre olsun
04 Eylül 2019 Çarşamba 15:59

Alanya Belediyesi’nin İYİ Partili meclis üyeleri eylül ayı olağan meclis toplantısında süpermarketlerle ilgili bir düzenleme yapılmasını talep ettiler. Alanya’da son dönemde artan süpermarketlerin, küçük esnafa büyük zarar verdiğini belirten İYİ Partili meclis üyeleri dilekçe ile Alanya Belediyesi’ne bir öneride bulundular.

İYİ Partili meclis üyeleri Hasan Can Kamburoğlu, Fikret Arık, Didem Dim Özaltın, Hasan Basar, Halit Öztürk, Hacı Mevlüt Zavlak ve Alper Kan imzalı dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Alanya Belediye encümenin 21.06.2001 tarihinde aldığı karar ile süpermarket açmak için en az 200 metrekare şartı getirilmiştir. Bu yıl itibari ile faaliyette olan zincir marketlerin sayısı 170 civarındadır. Yerel sermayemizin rekabet şansını düşüren zincir market sayısının bu hızla açılmasının önüne geçmek zaruri bir hal almıştır. Bu nedenlerden dolayı süpermarket açmak için getirilen en az 20 metrekare alan şartının 350 metrekare olarak değiştirilmesini arz ederiz.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.